Jak ustawić antenę satelitarną samodzielnie

Telewizja satelitarna coraz częściej wchodzi w życie rosjan, anteny na dachu lub na ścianie w domu już od dawna nie budzi zdziwienia. W większości przypadków, instalację i konfigurację zestawu satelitarnego wykonują mistrzowie продавшей jego firmy. Ale tę pracę można wykonać samodzielnie.

Jak ustawić antenę satelitarną samodzielnie

Instrukcja

1
Przed zainstalowaniem anteny należy dowiedzieć się dokładne współrzędne satelity, można je znaleźć w internecie. W tym przypadku, jeśli chcesz skonfigurować zestaw sprzętu do odbioru sygnału „Tricolor TV” – jednego z wiodących operatorów telewizji satelitarnej – anteny podczas instalacji należy kierować się dokładnie na południe.
2
Zamocuj antenę, należy podłączyć kabel z F-złączkami konwerter i odbiornik. Podłącz odbiornik i telewizor znajdujących się w zestawie przewodów. Przełącz telewizor na odbiór sygnału z odbiornika. Naciśnij na pilocie odbiornika (rozpatruje się wariant dla „Tricolor TV) czerwony przycisk. Na ekranie powinno pojawić się okno z dwoma skalami – poziom sygnału i jego jakości. Gdy antena nie jest skierowana na satelitę, skali będą puste. Jeśli okno się nie pojawiło i ekran jest pusty, sprawdź poprawność podłączenia wszystkich kabli.
3
Jeśli okno zostanie wyświetlony, przejdź do ustawienia anteny. W przypadku, gdy nie można jednocześnie regulować antenę i zobaczyć na ekranie odbiornika tv, potrzebny jest pomocnik. Komunikować się z nim można za pomocą telefonu komórkowego. Musisz ustawić antenę, asystent obserwować skalami siły i jakości sygnału.
4
Do ustawienia na „Tricolor TV trzeba zorientować antenę na punkt znajdujący się w sześciu stopniach lewo południa – jeśli stoisz do niego twarzą. Ale do tego, aby złapać satelitę, najpierw obrócić antenę o około trzy stopnie w lewo kierunek na południe. Zanurzyć płytkę w dół, a następnie zacznij ją powoli podnosić. Jeśli pojawi się alarm, asystent powinien niezwłocznie o tym powiadomić.
5
Jeśli złapać sygnał z satelity nie udało się ponownie opuścić talerz, przekręć ją o kolejny stopień w lewo i znowu zacznij powoli podnosić, i tak kilka razy. Doświadczenie pokazuje, że aby zdobyć satelity zwykle wymaga się nie więcej niż dziesięć minut.
6
Jak tylko pojawił się sygnał, lekko dokręcić mocowania anteny. Teraz twoim zadaniem jest, aby ostrożnie nastrajaniem anteny osiągnąć poziomu sygnału, nie mniej niż 80%. Kiedy potrzebna jest siła i jakość sygnału będą odbierane, ostatecznie zabezpieczyć antenę.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *