Jak skonfigurować telewizja TV

Telewizja satelitarna mocno weszło w życie milionów rosjan i nadal zdobywać nowych zwolenników. Zazwyczaj instalację i konfigurację zestawu sprzętu do odbioru satelitarnych programów telewizyjnych produkuje specjalista. Ale ta praca nie jest tak skomplikowane, aby nie można było go wykonać samodzielnie.

Jak skonfigurować telewizja TV

Instrukcja

1
Kupując zestaw sprzętu, należy zwrócić uwagę na średnicę anteny. Aby odbiór był pewność w każdych warunkach – na przykład, gdy gęsta burza zachmurzenia, weź antenę o średnicy zwierciadła co najmniej 90 cm.
2
<url> kup zestaw śrub do mocowania do ściany – zwykle w komplecie z anteną ich nie ma. Również potrzebne są dwa F-złącza i kabel odpowiedniej długości do połączenia odbiornika i konwertera anteny.
3
Ustawienie anteny satelitarnej rozpoczyna się od wyszukiwania w internecie informacji o dokładne współrzędne interesującego cię satelity. Na przykład, aby wyświetlić kanały „Tricolor TV w europejskiej części Rosji, trzeba będzie skierować antenę w punkt, znajdujący się w sześciu stopniach lewo południa – jeśli będziesz stać się do niego twarzą. Wysokość znalezienia satelity nad linią horyzontu zależy od miejscowości, w której mieszkasz. Jej znać nie musi, wystarczy spojrzeć, z jakim około kątem ustawione anteny u tych, którzy już patrzy „Tricolor TV.
4
Nie starajcie się mocować antenę zbyt wysoko – na przykład, na kalenicy dachu. W tym położeniu podczas deszczu i temperaturze zbliżonej do zera, będzie обледеневать na wietrze, co doprowadzi do zakończenia odbioru. Staraj się ustawić ją w miejscu, choć trochę zamkniętym od wiatru, przy tym linię między anteną a satelitą nie muszą cień drzewa i inne obiekty.
5
Podłącz odbiornik i konwerter do anteny kablem z навинченными F-złączkami (kolejność ich instalacji poszukaj w internecie). Podłącz do odbiornika tv znajdujących się w zestawie przewody, ustaw go na odbiór sygnału zewnętrznego. Włącz telewizor, naciśnij przycisk na pilocie odbiornika czerwony przycisk (dla „Tricolor TV, u innych odbiorników zobacz dołączonej instrukcji). Na ekranie powinno pojawić się okno z dwoma skalami – poziom sygnału i jego jakości. Gdy antena nie jest ustawiona na satelitę, skali puste.
6
Dla ustawienia konieczna asystent. Będziesz obracać antenę, asystent informować o tym, czy złapany sygnał z satelity. Komunikować się można za pomocą telefonu komórkowego. Należy pamiętać, że nowoczesne anteny offsetowe wizualnie wyglądają o wiele poniżej miejsca, z którego łapią sygnał. Dlatego dla północnych regionów płyta wizualnie może nawet być skierowana lekko w ziemię.
7
Korzystanie z kompasu, skieruj antenę na kilka stopni na prawo od miejsca, gdzie powinien znajdować się satelita. Opuść ją w dół, a następnie zacznij powoli podnosić. Asystent powinien poinformować, kiedy na skalach ustawienia pojawi się sygnał. Jeśli płyta jest podniesiona, ale nie ma sygnału, powtórz całą procedurę, obracając antenę na stopień w lewo. Doświadczenie pokazuje, że złapać sygnał z satelity można w ciągu dziesięciu minut.
8
Jak tylko sygnał złapany, zacznij delikatnie i bardzo powoli obracać antenę w lewo, w prawo, w górę i w dół, osiągając poziom i jakość sygnału nie mniej niż 80%. Następnie przykręć śruby mocujące. Przy ustawieniu na „Tricolor TV musisz zacząć wyświetlać kanał informacyjny, położony na pierwszym przycisku pilota. Wszystkie pozostałe kanały pojawią się w ciągu kilku godzin po aktywacji karty „Start”.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.