Jak skonfigurować pilot uniwersalny

Uniwersalne piloty zdalnego sterowania – świetny wynalazek, który pozwala pozbyć się wielu pilotów na stoliku. Mogą podchodzić do całej elektroniki, która jest w domu. Aby urządzenie można było sterować pracą telewizora, klimatyzacji, odtwarzacza DVD i innymi, należy go skonfigurować.

Jak skonfigurować pilot uniwersalny

Trzeba

  • – uniwersalny pilot;
  • – instrukcja.

Instrukcja

1
Zdejmij pokrywę komory baterii, zwracając uwagę na polaryzację, włóż baterie do pilota zdalnego sterowania. Zazwyczaj wymaga dwóch, muszą należeć do typu AAA. Podłącz do zasilania tę domową technikę, na zarządzanie której chcesz skonfigurować uniwersalny pilot.
2
Otwórz instrukcję do uniwersalnego pilota, znajdź w niej stanowisko o tym, do techniki jakich producentów jest to urządzenie idealne. Do angielskiej wersji to będzie dział Brand. U każdej firmy ma swój kod, zaznacz te kombinacje, które ci są potrzebne. Zdecyduj, jak będzie dostroić pilot zdalnego sterowania – za pomocą automatycznego wyszukiwania kodów, lub ręcznie.
3
Aby skonfigurować uniwersalny pilot ręcznie, włącz to urządzenie, do zarządzania którym chcesz go zaprogramować. Naciśnij jednocześnie przycisk SET i ten przycisk, który odpowiada odpowiedniej technice – TV, DVD, AUX, i tak dalej. Po tym, jak na pasku przycisków na pilocie zaświeci się dioda led, znajdź odpowiedni marki trzycyfrowy kod, wpisz cyfry po kolei. Jeśli konfiguracja nie powiodła się, algorytm działania został dotrzymany dokładnie, kontrolka zgaśnie.
4
Dokonać automatycznej konfiguracji pilota zdalnego sterowania. Najpierw włącz urządzenie – system stereo, mikrofalówki i tak dalej. U telewizora przy tym musi pracować każdego z kanałów, odtwarzacz DVD, odtwarzacz cd, należy włożyć dysk. Skieruj uniwersalny pilot na odpowiednią jednostkę techniki, naciskając przycisk SET i przytrzymaj go przez jakiś czas. Naciśnij ten przycisk, pod którym figuruje urządzenie. Jak tylko zaświeci się podświetlenie klawiszy POWER – konfiguracja pilota zakończona.
Należy zwrócić uwagę
Najlepiej ustawienie pilota uniwersalnego musi wykonywać serwisowe kreator. Ale jeśli choć trochę mówią po angielsku, zaprogramować pilot w pełni można będzie samodzielnie, czytając instrukcję i przestrzegać kolejności.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.