Jak skonfigurować „локалку” na „Corbin”

Współczesny człowiek nie jest bez internetu życia. Ale nie zawsze szybkość dostępu pozwala zrobić wszystko skutecznie. Przy tym praca w sieci zawsze przebiega znacznie szybciej. Jak ją ustawić na „Corbin”?

Jak skonfigurować

Instrukcja

1
Przeprowadź konfigurację sieci lan dla dostawcy „Корбина”. Jeśli masz system Windows Vista, przejdź do „Panel sterowania”, wybierz polecenie Centrum sieci i udostępniania”. Kliknij na pozycję „Zarządzaj połączeniami sieciowymi”.
2
Następnie należy wywołać menu kontekstowe na ikonę „Połączenie lokalne” i wybierz „Właściwości”. Następnie odznacz opcję „Protokół internetowy w wersji 6”. Zaznacz opcję TCP/Ipv4, kliknij przycisk „Właściwości”. W wyświetlonym oknie konfiguracji protokołu wybierz „uzyskaj adres IP automatycznie”, w polu DNS podobny element. Następnie kliknij „OK” i „Zamknij”.
3
Skonfiguruj sieć lokalną „Корбины” w systemie operacyjnym Windows XP. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „otoczenie Sieciowe” i wybierz opcję „Właściwości”. Następnie należy wywołać właściwości połączenia lokalnego.
4
W wyświetlonym oknie konfiguracji należy wybrać protokół TCP/IP, kliknij przycisk „Właściwości”. Zaznacz w odpowiednich punktach pola wyboru w celu automatycznego uzyskania adresu IP i adresu serwera DNS podobnie do poprzedniej pozycji. Następnie kliknij „OK” i jeszcze raz „OK”.
5
Przeprowadź konfigurację sieci lan dla „Корбины” w systemie operacyjnym Mac OS Tiger. W tym celu przejdź w programie Finder wybierz opcję „Programy”, następnie „ustawienia Systemowe”. Przejdź do menu „Internet i sieci”, wybierz opcję „Sieć”. W punkcie „Lokalizacja” wybierz opcję „Automatycznie”.
6
Następnie w polu „Pokaż” wprowadź „Status sieci”. Wybierz z rozwijanej listy „Wbudowany Ethernet”, a następnie przejdź w zakładkę TCP/IP. W menu „konfiguruj Ipv4” wprowadź serwer DHCP, dalej kliknij na przycisk „Zastosuj”. Przejdź do zakładki Ethernet i w polu „Identyfikator” będzie podany jest adres MAC karty sieciowej, który trzeba będzie zawiadomić dostawcę do podłączenia.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *