Jak sprawdzić czy pilot od telewizora

Piloty zdalnego sterowania czerpią z akcji z różnych powodów: styki, uszkodzenie rezonatora, diody led. Udany naprawa pilota jest możliwe tylko w przypadku, gdy lokalizacja usterki zdefiniowany poprawnie.

Jak sprawdzić czy pilot od telewizora

Instrukcja

1
Weź telefon komórkowy z funkcją aparatu. Włącz w nim odpowiedni tryb, po czym skieruj się dioda pilota w obiektyw aparatu. Kolejno kliknij na nim wszystkie klawisze.
2
Lampy podczerwieni diody led na pilocie nie są postrzegane przez ludzkie oko, ale są rejestrowane aparatem telefonu. Jeśli okaże się, że dioda led miga po naciśnięciu niektórych klawiszy, ale nie reaguje na naciśnięcia innych, poszukaj usterki w klawiaturze. Chaotyczne powolne włączanie i wyłączanie diody brak reakcji na naciśnięcie dowolnego klawisza mówi o awarii kilometrów. Wreszcie, kompletny brak świecenia może być wynikiem awarii jak rezonator, tak i akumulatorów lub diody led.
3
W tym ostatnim przypadku, przed otwarciem i naprawą pilota zmien w nim baterie zgodnie z oznaczeniem biegunów i ponownie sprawdź urządzenie. Być może, po tym jak go naprawić nie trzeba. W przypadku, gdyby okazało się, że przyczyna nie jest w baterie, wyjmij je, a następnie zdemontować pilot. W przypadku usterki w układzie klawiatury zrób jej czyszczenie, do czego umieść wszystkie części urządzenia, oprócz baterii, w misce z wodą, do której dodano trochę płynu do mycia naczyń. Po zachowaniu ich tam około dwóch godzin, wyjąć i wysuszyć w temperaturze pokojowej przez kilka godzin. Nie próbuj przyspieszać proces za pomocą suszarki – to spowoduje wypaczenie opłat i ostateczny jego uszkodzenie.
4
Ponownie zamontować pilota, należy w nim baterie i sprawdź. Jeśli i po tym zarobił nie wszystkie klawisze, powód – wyczerpanie przewodzącego prąd warstwy kontaktowych na boiskach gumowych popychaczy. Przywrócenie go – kłopotliwe.
5
W przypadku awarii diody led lub rezonatora выпаяйте go. Należy pamiętać, że dioda led – polar element, dlatego przed выпайкой nie zapomnij przerysować, jaki jego wniosek został gdzie jest lutowany. Należy także pamiętać o tym, że rezonatory są wrażliwe na wstrząsy i dlatego psują się znacznie częściej, niż diody led. Wadliwy towar, weź ze sobą do sklepu komponentów elektronicznych, gdzie pokaż sprzedawcy – on dobierze inny, odpowiedni dla opcji. Koniecznie powiedz, że dioda led potrzebny jest właśnie podczerwieni, a rezonator – na dokładnie taką samą częstotliwość, co próbki.
6
Впаяв nowy dioda lub rezonator, zbierz pilot i sprawdź ponownie za pomocą telefonu. Po tym, spróbuj go z telewizorem. Bardzo rzadko zdarza się, że pilot, doskonale modeluje podczerwieni lampy błyskowej po naciśnięciu klawiszy, telewizor działa poprawnie. Oznacza to, że w ostatnim uszkodzony żądane urządzenie wizualne albo między nim a oknem w panelu przednim powstało błoto. Czyścić i naprawiać telewizor powinny tylko osoby, które posiadają wymaganych do tego kwalifikacji, ponieważ w nim są wysokiego napięcia łańcucha.
Należy zwrócić uwagę
Chroń pilota przed wilgocią i działaniem elektryczności statycznej, w szczególności, nie trzymaj go blisko ekranu кинескопного telewizora. Jeśli uszkodzenie nie wyjdzie led lub rezonator, a układ scalony, znaleźć nową tego samego typu będzie trudno.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *