Jak wymienić żarówkę mijania na „Калине”

Reflektory samochodu muszą być zawsze sprawne, ponieważ pozwalają one poruszać się w ciemności. Dlatego nie warto odkładać wymiany lampy ze względów bezpieczeństwa. W samochodzie Łada Kalina fabryczne lampy mijania bardzo szybko się psują i wymagają natychmiastowej wymiany.

Jak wymienić żarówkę mijania w

Trzeba

  • – nowa lampa mijania;
  • – klucze;
  • – wkrętaki;
  • – rękawice bawełniane;
  • – alkohol.

Instrukcja

1
Ustawić pojazd na płaskiej powierzchni. Otworzyć pokrywę komory silnika. Zdjąć z ujemnego zacisku osłona. Za pomocą klucza odkręcić nakrętkę mocowania zacisku. Zdjąć zacisk z akumulatora, a tym samym обесточив systemu zasilania samochodu. Ten środek ostrożności pozwoli uniknąć zwarcia.
2
Przeczytaj książkę obsługi samochodu Łada Kalina. W niej szczegółowo opisana procedura wymiany żarówek świateł mijania i drogowych. Wyjąć blok-faro z gniazda. Aby to zrobić, znajdź wszystkie śruby mocujące ją do nadwozia. Delikatnie odkręć je, wstępnie zapamiętać położenie każdego z nich. Nie pomyl śruby w tylnej złożeniu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia gniazda i gwint.
3
Znajdź klocek, przewodów elektrycznych na tylnej ściance. Odłącz ją.
4
Wyjąć korpus reflektor z gniazda, przykładając niewielką siłę. Wytrzeć faro, tak jak na jej obudowie może okazać się dużo kurzu i brudu. Na tylnej stronie znajdź korek gumowy. Wyjmij ją z gniazda.
5
Odłącz zaciski z lampy, zapamiętać ich położenie. Następnie należy odpiąć zatrzask. Zatrzask – to mały kawałek drutu, kafar za pomocą pompy doprowadzającej lampę. Delikatnie przesuń go w dół na полсантиметра.
6
Wyciągnij starą lampę z rowka. Włóż na jej miejsce nową. W żadnym wypadku nie wolno dotykać gołymi rękami powierzchni nowej lampy, aby nie pozostawić na niej tłustych śladów! Inaczej jest przepali się przy pierwszym włączeniu.
7
Jeśli jednak wota do lampy gołą ręką, to wytrzyj szybę alkoholem. Zbierz faro w odwrotnej kolejności i zainstaluj ją na miejsce. Sprawdzić działanie nowej lampy.
Należy zwrócić uwagę
Należy odłączyć ujemny zacisk akumulatora przed wymianą! Kupuj tylko te lampy, które są zalecane do instalacji przez producenta.

Porada
Wykonaj procedurę wymiany w bawełnianych rękawiczkach.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *