Jak wymienić wkładkę stacyjki

Czasami u kierowców zdarzają się sytuacje, kiedy źle włożona lub słabo obraca się klucz włącznika zapłonu. W tym przypadku, można spróbować wymienić wkładkę jego zamku.

Jak wymienić wkładkę stacyjki

Trzeba

  • – larwa jest w zestawie z nowymi kluczami;
  • – wkrętak;
  • – cienka godzinna śrubokręt;
  • – subtelna wiertło;
  • – dłuto;
  • – młotek;
  • – szczypce.

Instrukcja

1
Odłączyć zacisk „ujemnego” przewody od akumulatora. Odkręcić śruby łączące obudowy kolumny kierownicy. Dwa z nich znajdują się blisko kierownicy i dwa – około rozdzielczej.
2
Odkręcić śruby mocowania dolnej i górnej osłony kolumny kierownicy. Zdjąć obudowy. Dostęp do zamka wyłącznika zapłonu otwarty. W zasadzie, wkładkę zamka można dostać już na tym etapie. W tym celu wyjąć boczny kołek, który utrzymuje ją w zamku. Można to zrobić cienką kierunku śrubokrętem podczas stukania w niej małym młotkiem. Jeśli pin nie вытаскивается, spróbuj delikatnie wywiercić larwę cienkim wiertłem.
3
Jeśli zdecydujesz się wyjąć stacyjka, zanim wymieniać wkładkę, to najpierw odkręcić śruby mocowania wyłącznika zapłonu. Trzeba to zrobić z pomocą młotka i dłuta, tak jak głowice mają starte. Lekko poluzować je, a następnie wykręcić пассатижами. Z wyjmij wspornik kierownicy i wyłącznik zapłonu, odłączyć złącze elektryczne.
4
Do odkręcenia śruba mocowania przekaźnika zapłonu, należy wyjąć go z pod panelu i odłączyć złącze. Odłączyć „masowy” przewód przekaźnika. Wkrętaka krzyżakowego odkręć śruba sześciokątna, odciągnij zatrzask, zdjąć pokrywę i grupy kontakt. Więc wyjęli wyłącznik zapłonu.
5
Wyjąć wkładkę z zamka wyłącznika zapłonu tak, jak opisano w punkcie 2. Zrób jej wymianę. Sprawdzić działanie zamka z nowej cylinderkiem, przekręcając kluczyk w stacyjce. Ustaw wyłącznik zapłonu, wykonując wszystkie czynności w odwrotnej kolejności. Załóż kolumny kierownicy. Nie zapomnij podłączyć zacisk do akumulatora. Sprawdzić działanie wyłącznika zapłonu i innego sprzętu elektrycznego samochodu.
Porada
Przestrzegać środków ostrożności przy pracy z urządzeniami elektrycznymi samochodu. Należy odłączyć „mozna zarobic” przewód od akumulatora przed rozpoczęciem wszelkich działań z tym sprzętem. Nie należy dotykać elementów układu zapłonowego przy pracującym silniku.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *