Jak wymienić płyn chłodniczy w Nissan

Technologia zmiany środka przeciw zamarzaniu – płynu chłodzącego – w samochodzie marki Nissan jest dość prosta. Przez otwory spustowe znajdujące się w chłodnicy i silnik w pełni łączy się stary płyn i na jego miejsce wlewa się nowa.

Jak wymienić płyn chłodniczy w Nissan

Trzeba

  • Śrubokręt krzyżakowy, wiadro, lejek, woda, płyn chłodniczy.

Instrukcja

1
Ustawić maszynę na wiadukcie.
2
Spuścić płyn chłodniczy z chłodnicy. W tym celu odkręcić plastikową zatyczkę, znajdujący się na chłodnicy za pomocą wkrętaka z końcówką.
3
Podstawiając pod chłodnica wiadro i puść płyn. Aby lepiej spływała z wlewu chłodnicy należy również zdjąć pokrywę, zanim odkręcić korek spustowy. Jednak należy zachować ostrożność – spod pokrywy może się wyładować gorący płyn chłodniczy.
4
Należy zwrócić uwagę na fakt, że po dokonanych czynności w silniku nadal pozostaje pewna ilość płynu. To resztę można spuścić przez otwór, który we wszystkich modelach Nissana znajduje się na samym silniku.
5
Wlać промывочную wodę w górnym gruby wąż, który ciągnie się od chłodnicy do silnika. Stopniowo, w małych porcjach przegap przez wąż około dziesięciu litrów w sumie. Aż z silnika nie wycieka cała ciecz chłodząca, woda będzie mieć kolor przeciwzamrożeniowego. Należy płukać silnik, aż stanie się klarowna.
6
Wlać wodę destylowaną, jej zakres powinien wynosić około półtora litra. Przepłukać silnik już wypróbowany sposób. Tam wlać około litr gotowego środka przeciw zamarzaniu i jechać przez całą drogę, dopóki nie płynąć w dół z otworu spustowego.
7
Wolne od pozostałości zużytego dolej zbiornik wyrównawczy. Spuścić ciecz chłodzącą przez wąż, który łączy zbiornik z szyjka wlewu chłodnicy.
8
Napełnić zbiornik na wodę tą samą drogą, po tym, jak wyłania się cały płyn chłodniczy. Wypuście ją na zewnątrz przez przewód. Po zakończeniu procesu, włóż wąż na miejsce.
9
Wypełnij nowym zamarzaniu cały system. W pierwszej kolejności wlać płyn chłodniczy w silniku. W samochodach marki Nissan w niego zmieścić się około trzech litrów.
10
Wlać ciecz chłodzącą w otwór wlewowy chłodnicy, uprzednio odkręcając zawór śruba, która służy do produkcji nadmiaru powietrza. Nissan jest w najwyższym punkcie systemu. Należy pamiętać, że w modelach samochodów tej japońskiej marki, w przeciwieństwie do pozostałych, nie trzeba zdjąć nakładkę ozdobną silnika, aby otworzyć drenaż.
Należy zwrócić uwagę
Oprócz wody destylowanej, czysty system od starego dolej pomogą specjalne środki swilling.

Porada
Gdy chłodnica będzie napełniony płynem chłodzącym w pełni, wlać trochę koncentratu w zbiornik wyrównawczy i uruchom silnik, pozostawiając otwór odpływowy open. W ten sposób przepędzić ciecz chłodzącą w całym systemie. Cała procedura powinna trwać około dwudziestu minut.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.