Jak wymienić płyn chłodniczy

Odmrażacz – to specjalistyczny płyn, którego właściwości pozwalają na to, aby nie marznąć w niskich temperaturach. Warto zauważyć, że jest to wspólne określenie, na podstawie którego znajdują się mieszaniny różnych substancji syntetycznych z wodą.

Jak wymienić płyn chłodniczy

Zanim samodzielnie wymienić płyn chłodniczy, który od producenta lub w warsztacie zalany w samochód, należy dowiedzieć się, jaka jest GOTOW (płyn chłodzący) jest niezbędna. Wyjaśniwszy ten fakt, można przystąpić do głównej procedury. A do tego aby poprawnie zmienić przeciw zamarzaniu, należy przestrzegać następującej kolejności:

Aby rozpocząć, należy włączyć zapłon i podnieść poziom pracy urządzenia, za pomocą którego ogrzewany pokój gościnny, do maksymalnej możliwej.

Znaleźć otwór korka chłodnicy i delikatnie ją otworzyć.

Podstawić pojemnik pod chłodnicę, aby spuścić płyn chłodniczy stary i otworzyć korek spustowy na dole.

Jeszcze jedna tubka, którą należy odkręcić, znajduje się na bloku silnika.

W kolejnym kroku należy zwrócić na miejsce korka, które otwierały się na bloku i chłodnicy.

Stary płyn chłodniczy należy odprowadzić do i ze zbiornika beczka.

Następnie należy wlać płyn chłodniczy do chłodnicy, przy czym wymagane jest okresowo zamknąć pokrywę i „masować” górny króciec, co pozwoli zastąpić pozostały w urządzeniu powietrze i wlać więcej płynu CHŁODZĄCEGO.

W następnym etapie chcesz uruchomić silnik i pozwolić mu się rozgrzać do temperatury pracy.

Podczas kontroli z ogrzewania musi lecieć ciepłe powietrze. Brak tego ostatniego świadczy o obecności powietrza korki, co może doprowadzić do przegrzania silnika.

Aby ustawić poziom przeciwzamrożeniowego w chłodnicy i zbiorniczku wyrównawczym, należy poczekać, aż silnik ostygnie, co przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia w układzie chłodzenia.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Comments are closed.