Jak wyhodować bonsai z drewna dębowego

Sztuka tworzenia bonsai narodził się w Chinach za dwa stulecia przed naszą erą. W uprawie drzew w doniczkach początkowo zajmowali się mnisi buddyjscy, później to zajęcie stało się modne wśród bogatej szlachty.

Jak wyhodować bonsai z drewna dębowego

Instrukcja

1
Jeśli chcesz rozwijać swój pierwszy bonsai, jak to się mówi, od podstaw, udaj się do parku lub lasu, gdzie rosną dorośli, dając żołędzie dębów. Znajdź проклюнувшийся żołądź, aby mieć pewność, że on żyje. Ale lepiej wybrać gotowy rostock czyste, nie chorych liści, wysokość około 15cm.
2
Przy sobie należy mieć bagnety, łopatkę i plastikowe wiadro. Najpierw wpisz w ziemi metr od kiełków wraz z liśćmi, nic nie отсеивая, ile zmieści się w pojemniku dla przyszłości бонсая. Ta gleba jest niezbędna do drzewka, tak jak ona z jego zwykłego środowiska, tu urodziło się ono.
3
Teraz delikatnie wykopać mały oak, w żadnym wypadku nie należy ciągnąć go z ziemi za broń, rostock musi być wydobyte wraz z bryłą ziemi, jego korzenie nie powinny choć ile to cierpieć. W domu leciutko обтрясите ziemię z drzewa, pozostałości spłukać zimną wodą. Znajdź centralny korzeń, który rośnie w dół, przyciąć ukośnie ostrzem z maszyny do golenia lub klerykalni nożem, pozostawiając 7-10cm długości.
4
Przybory do бонсая powinny być szerokie, ale małej głębokości, maksymalnie 10-15cm, w sklepie dostępne są specjalne бонсайницы, ale można użyć dostępnych informacji naczynia typu dania. Na dno wsypać warstwę drenażu: około 1cm piasek, drobne kamienie w jedną warstwę, a następnie przyniósł na ziemię. Jej wsypać zjeżdżalnią, aby nadmiar wody po zakończeniu podlewania nie zbierał się w okolicy korzeni drzewa.
5
Przez półtora miesiąca będzie jasne, zresocjalizowany czy drzewko, w pozytywnym przypadku można przystąpić do działania, aby zmienić wygląd drewna. Zacznij od kształtu pnia, do tego zrób wokół niego jeden zwój drutu i zamocować ją za krawędź naczynia, lekko pociągając, zginanie trzeba to robić bardzo powoli, aby nie złamać bonsai. Dokręcać drutu tylko wtedy, gdy pień drzewa przestanie разгибаться temu.
6
W miarę pojawiania się nowych gałązek tworząc koronę бонсая. Zbędne gałęzie można delikatnie usunąć ostrzem, pozostałe flex za pomocą drutu, pod który należy podkładać kawałki miękkiej materii, aby nie uszkodzić kory. W celu nadania узловатости pnia i gałęzi korę бонсая надрезайте tak samo krzyżują się, ale nie na okrągło, albo jest uszkodzony ruch soków drzewa, i ono może zginąć.Aby oak zwolnił swój wzrost, należy kupić specjalne dokarmiania, w których zmniejszona ilość substancji sprzyjających wzrostowi. Бонсайницу trzymać na parapecie dla lepszego oświetlenia, drzewa zimą przenieść na balkon, podlewamy nie częściej niż raz w miesiącu.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *