Jak wydrukować stronę www

W internecie istnieje wiele przydatnych informacji, z którego można skorzystać. Z internetu można pobrać próbkę odpowiedniego dokumentu, pobierz ciekawy artykuł. Jednak strony często ogarnia zbędnymi elementami, które przed wydrukowaniem najlepiej usunąć.

Jak wydrukować stronę www

Trzeba

  • – podłączona i skonfigurowana drukarka

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby wydrukować strony www – skorzystać z „gorących” klawiszy Ctrl i P. Przejdź na stronę, włącz drukarkę, a następnie kliknij tę kombinację przycisków na klawiaturze, po czym dokument zostanie wydrukowany.
2
Jeśli strona jest przeciążona różnych elementów, a trzeba zapisać tylko niektóre z nich, skopiuj jego zawartość do dowolnego edytora tekstu (np. Word). Aby to zrobić, użyj menu kontekstowego „Kopiuj” – „Wklej”, która otwiera się po naciśnięciu prawego klawisza myszy. Edytuj otrzymany tekst lub obraz, dodaj odpowiednie wcięcia, po czym przytrzymaj kombinację Ctrl+P, lub przejdź do menu edytora „Plik” – „Drukowanie”.
3
Do usuwania zbędnych elementów ze strony można korzystać z autoryzowanym serwisem PrintWhatYouLike. Przejdź do witryny za pomocą przeglądarki. W polu Enter URL wpisz adres strony, którą chcesz wydrukować. Kliknij Start.
4
W następnym oknie otworzy się strona edytora. Za pomocą różnych ustawień panelu po lewej stronie, można dostosować ustawienia do druku – rozmiar czcionki, styl czcionki. Za pomocą punktów Background Images, Marginesy można usunąć tło, zdjęcia i niepotrzebne opcje wyrównania. W prawej części okna, za pomocą prostokątnego zaznaczenia, wybierz elementy, nad którymi będziesz na wykonywanie operacji na zmiany. Za pomocą przycisków Cofnij lub Ponów można zwrócić lub powtórzyć ostatnie działania.
5
Po zakończeniu edycji kliknij przycisk Print i poczekaj do rozpoczęcia drukowania. Poprzez opcję Save as można zapisać zmodyfikowany dokument na komputer.
Porada
Niektóre strony internetowe mają na swoich stronach oddzielny przycisk „Drukuj” lub „Wersja do druku”, po kliknięciu na którą w nowej karcie przeglądarki otworzy się dokument, dostosowany do wniosku na druku, bez zbędnej grafiki lub tekstu reklamowego.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.