Jak wyczyścić sofa

Kupując nowy sofa, kierujemy się wieloma kryteriami. Jest to materiał marki, trzeba zacząć żałować już za kilka miesięcy po zakupie. Meble tapicerowane nie постираешь w zwykłym samochodem, a czasem pani nie wie, prać czy jej stary tapczan lub po prostu kupić nowy.

Najłatwiej dbać meble ze skóry lub imitacji skóry

Trzeba

  • – Środki odkurzacz
  • – Roztwór mydła
  • – Pianki do czyszczenia dywanów i mebli
  • – Odplamiacze

Instrukcja

1
Sposoby czyszczenia mebli tapicerowanych od brudu, plam i затертостей zależy od rodzaju tapicerki, jak i od rodzaju zanieczyszczenia. Najłatwiej dbać meble ze skóry lub imitacji skóry. Taka sofa wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i znowu wygląda jak nowy. Do silnych zabrudzeń można użyć zwykły roztwór mydła bez agresywnych dodatków.
2
Sytuacja znacznie się komplikuje, jeśli kanapa tapicerka stanowi wszelkiego rodzaju tekstylia – żakardowe, flock, welur. Najłatwiej do czyszczenia taka sofa za pomocą zwykłego odkurzacza. Побрызгайте szczególnie загрязнившиеся miejsca jakimś należy czekać 15-45 minut, aby środek zdążyło wpłynąć na plamy. Uzupełnianie odkurzacz środkiem czyszczącym i umyć sofa. Jeśli kanapa jest bardzo brudny, może się zdarzyć, że proces mycia trzeba powtórzyć 2-3 razy. Przy czym po raz ostatni do mycia lepiej wziąć czystą wodę, będziesz zaskoczony, widząc, ile mydła wchłonął w siebie sofa przy myciu.
3
Jeśli odkurzacz nie masz, skorzystaj z specjalnej pianki do czyszczenia dywanów i kanap. Набрызгайте pianę na kanapie, rozetrzyj ją gąbką na powierzchni, odczekać, aż piana wyschnie, i zebrać brud zwykłym odkurzaczem.
4
Nigdy nie trzyj sofa zbyt ciężko, jakim materiałem nie był by urazy.. Silne tarcie może spowodować częściowe uszkodzenie tapicerki, i вытертое miejsce będzie znacznie różnić się od pozostałej powierzchni.
5
Plamy z sofy są wyświetlane dokładnie tak samo, jak i z dowolnej tkaniny. Zobacz, co pojawi się coś lub inaczej plamy z ubrań i zrobisz w ten sam sposób i z powierzchni kanapy. Na przykład, plamy z herbaty i kawy najlepiej taktować roztworem octu, ślady tuszu wyprane acetonem i tak dalej. Ale przed przystąpieniem do walki z plamami, spróbuj zastosować odplamiacz na kanapie w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie zepsuje tapicerkę.
6
Dość obejrzał ponownie stał się czystym sofa, zastanów się, w jaki sposób można uchronić go od zanieczyszczeń w przyszłości. Najbardziej zwykły pokrowiec nie tylko przedłuża życie twojego mebli tapicerowanych, ale i znacznie ozdobi ją, sprawi, że bardziej komfortowe.
Porada
Pianka do czyszczenia salonu samochodowego oczyści sofa lepiej konwencjonalnych środków, преназначенных do użytku w domu.

logo
Article Categories:
Meble i wystrój

Comments are closed.