Jak wyciąć tekst

Podczas edycji tekstu występuje konieczność przenoszenia dużych kawałków ze strony na stronę. Czasami zakres poruszania się jeszcze bardziej – z pliku do pliku lub z posta na blogu na inny post. Kopiując nie usłyszysz, bo oryginalny kawałek i pozostaje na miejscu, a trzeba go stamtąd usunąć. Wyciąć słowa w wiadomościach na blogu i w edytorach można na jednym i na tych samych zasadach.

Jak wyciąć tekst

Trzeba

  • Komputer.

Instrukcja

1
Otwórz do edycji plik tekstowy lub komunikat w logu. Przejdź do usuwanym część tekstu przytrzymanie lewego przycisku myszy (samą mysz przesuń w górę lub w dół w razie potrzeby) lub klawiszy ze strzałkami i „Shift”.
2
Zaznaczając tekst w taki sposób, przytrzymaj klawisz „Ctrl X”.Tekst zniknie. Możesz przejść na inny dokument tekstowy lub post i wstaw tam kawałek ze schowka (kombinacją „Ctrl V”).
3
Zamiast tej kombinacji, możesz kliknąć przycisk „Właściwości” (obok prawego „Alt”). W małym menu najedź strzałką zaznaczenie polecenia „Wytnij” i naciśnij enter. Tekst znowu zniknie, możesz przenieść go na poprzednim schemacie.
4
I trzecia metoda – za pomocą myszy. Zaznacz tekst i kliknij prawym przyciskiem myszy. Kiedy pojawi się menu, kliknij polecenie”Wytnij”. Tekst zniknie, przejdź do nowego dokumentu lub post, kliknij ponownie prawym przyciskiem i wybierz polecenie „Wklej”.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *