Jak wyciąć łyżkę z drewna

W naszym elastyczny wiek drewniana łyżka nadal niezastąpiony. Wykonana z naturalnego i ekologicznego materiału, nie pali, nie zmienia jakość i smak jedzenia. Przyjemność z jej użytkowania – zwłaszcza, jeśli jest zrobiona własnymi rękami i z duszą. Zrobić łyżkę moc nawet początkujący резчику w drewnie.

Jak wyciąć łyżkę z drewna

Trzeba

 • – drewniany klocek;
 • – toporek;
 • – płaski, półokrągły, dłuto;
 • – piła do drewna;
 • – pilnik do drewna;
 • – zgrzyt;
 • – papier ścierny;
 • – lakier do drewna;
 • – bejca;
 • – ołówek;
 • – linijka.

Instrukcja

1
Wykonane są łyżki z różnych drzew. Najlepiej stosować wapno, осину, olchy, jesion lub brzozy, ponieważ są one wygodne w obróbce. Jednak łyżka z jesionu będzie ворситься, z dębu szybciej pęknie. Z drzew iglastych łyżki nie są wykonane, ponieważ w nich jest żywica, горьковатая na smak. Udane łyżki są uzyskiwane z owoców ras, najważniejsze jest, aby drewno było w wystarczającym stopniu suche. Można również wyciąć łyżkę z klonu: ona nie pęka, nie махрится po umyciu i trwały.
2
Na początek weź kłody pod przyszłą łyżkę i rozłupane lub widziałem go na pół. Na płaskiej stronie nanieść kontury łyżki ołówkiem. Weź piła i zrób надпилы na ścieżce łyżki. Następnie usunąć niepotrzebne części drzewa na kromce, aby pozostała łyżka (jeszcze w twardej wersji oryginalnej).
3
Toporem lub płaskie dłuto odetnij ostrych krawędzi i tworzy z tyłu miarki. Po tym zrób kąt nachylenia od strony, gdzie będzie pogłębienie wewnątrz miski, łyżki, a następnie w oparciu o uchwyty z przeciwnej strony.
4
Закруглите pilnikiem miejsce, gdzie przechodzi w misce łyżką. Ciekawostką papierem ściernym, ubraną na jakąś okrągłą różdżkę. Niemiły zgrzyt закруглите i utwórz zewnętrzną stronę pogłębienia łyżki.
5
Szlifować łyżkę наждачкой lub na szlifierce. Po tym półkolistym dłuto wyciąć otwór w kielichu łyżki, przy tym sprawdzając grubość, aby nie zrobić jej zbyt cienka.
6
Więc u ciebie była łyżka, który chcesz oczyścić, a także gładka i piękna. Do tego celu należy stosować papier ścierny, szlifierka lub stary i powolny sposób wygładzić wszystkie nierówności i chropowatości za pomocą piasku i skóry (na przykład, skórzanego солдатского paska).
7
Wewnętrzną część łyżki zadne отшлифовав jej dużego i małego наждачкой. Wtedy także wypolerować powierzchnię wewnętrzną, artie łyżki.
8
Po ostatnim szlifowaniu dla trwałości można na starej receptury zanurzyć łyżkę w ciepły olej roślinny. W ten sposób będzie chroniona przed wilgocią. Następnie można pokryć bejcą, aby chronić drzewa i nadać ładny kolor łyżce, a także pokryć ją lakierem do drewna.
Należy zwrócić uwagę
Przed tym, jak wyciąć łyżkę z drewna, lepiej go wysuszyć, ponieważ z takim drzewem łatwiej pracować. Najważniejsze, jego nadmiernie nie przesuszyć (może pęknąć), lepiej trochę nie je wysuszyć potem.

Porada
Jeśli łyżka jest przeznaczony do jedzenia, lepiej jej nie obsługiwać bejcą lub lakierem.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.