Jak wybrać электроконвектор

Komfort domu w dużej mierze zależy utrzymaniem optymalnej temperatury w pomieszczeniach. W zimnych porach roku do tych celów wykorzystywane są różnorodne grzejniki konstrukcji. Jednym z najbardziej popularnych urządzeń stosowanych do ogrzewania mieszkań, jest elektryczny konwektor. Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych.

Jak wybrać электроконвектор

Instrukcja

1
Wybierając urządzenie, zwróćmy pierwszorzedne uwagę na jego moc. Dla standardowego pomieszczenia z sufitem na wysokości około 3 m wybierz urządzenie, które zapewnia moc około 1 kw na 10 metrów kwadratowych. m. Do narożnego pokoju i do pomieszczenia z dużą ilością okien i drzwi wymagają bardziej pokaźna moc.
2
Zwróć uwagę na sposób montażu elektrycznego konwektor. Udany wszystkim konstrukcja urządzenia, która pozwala zamontować go na ścianie w miejscu dogodnym dla ciebie. Przy tym instalować konwektor należy bliżej podłodze, aby on wciągał powietrze z dolnych poziomów pomieszczenia, a puszczał ogrzane przepływ przez górne otwory wylotowe.
3
Dla większej wygody należy zakupić электроконвектор, posiadający automatyczny system regulacji temperatury. Pozwala to w pewnym stopniu do utrzymania w pomieszczeniu określony poziom ciepła i wilgotności. Wskazane jest również, aby konwektor miał możliwość sterowania z pilota i posiadał kilka programów, które pozwalają dostosować system do konkretnego długoterminowy tryb pracy.
4
Sprawdź w dokumentacji technicznej, z czego wykonany jest element grzejny konwektor. Najszybciej zapewniają ogrzewanie urządzenia, w których wykorzystuje się elementy na bazie stopu aluminium (силумина). Taka konstrukcja ponadto zapewnia ochronę urządzenia przed osadzaniem kurzu.
5
Należy zwrócić uwagę na typ termostatu, który jest używany w конвекторе. Mechaniczny termostat ma niższe koszty, ale z pewnym opóźnieniem reaguje na zmiany temperatury w domu. Elektroniczny termostat znacznie podraża konstrukcję, ale pozwala na utrzymanie temperatury z bardzo dużą dokładnością. Jakikolwiek by nie był termostat typu, musi mieć wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *