Jak wybierać rzutki do darta

Rzutki – to najważniejsze sprzęt дартсмена, jak nazywają graczy w rzutki. Każdy z nich ma swój własny zestaw, który dobierany jest bardzo starannie. Sportowe pociski są wybierane zgodnie z techniki rzutu, a jeśli gracz позаимствует je u kogoś innego, to nigdy nie osiągnie tego samego sukcesu, że i z własnymi.

Jak wybierać rzutki do darta

Instrukcja

1
Wybór rzutki do darta jest bardzo ważny. Każdy gracz jest inny, ma swoje fizjologiczne cechy, które określają styl gry. Prawidłowo wybrany dart pasuje do długości palców, styl rzutu, a nawet pod psychologiczne cechy gracza. Na przykład, jeśli jesteś zdenerwowany, i ręce zaczynają się pocić, kup lotki z szorstkim obudową. Jeśli szybkie, to może podejść kołdry upierzenie, z nim lot dart szczególnie szybki, co prawda, szybko się zużywa.
2
Lotki są cztery typy: mosiądz, nikiel, srebro lub wolframu. Większość profesjonalistów korzysta z wolframu, ponieważ są one najbardziej trwałe i zrównoważone. Ale i ceny są znacznie droższe od pozostałych. Najbardziej niedrogie lotki – mosiężne, są jeszcze i najcięższe. Ale w profesjonalnym rzutki nie są używane, ponieważ bardzo szybko się zużywają. Stopy niklu i srebra strzałki reprezentują „klasa średnia”. Są one dość proste w stosowaniu, tak i cena u nich do przyjęcia. Wybierając rzutki, należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, ponieważ początkujący gracze często chybi obok tarczy, przedostając się do podłogi, ściany i różne przedmioty.
3
Upierzenie jest konieczne, aby ustabilizować lot dart. Ono jest z trzech typów. Stałe upierzenie – najtrwalsza. Wykonane jest z poliestru, który mocuje się pod wpływem wysokiej temperatury. Inny dart raczej nie zaszkodzi to upierzenie. Jeśli jeszcze i ulgi, to strzała w locie lekko wibrować. Elastyczne pióra wykonany jest z warstw miękkiego tworzywa sztucznego, które łączą się za pomocą specjalnego kleju. Jest to najbardziej najtańsza opcja. Nylonem upierzenie znajduje się gdzieś pośrodku między twarde i miękkie, jest to bardzo trwałe, lotki z nim prawie nigdy się nie psują. Ciężki ogon pozwoli wykonywać agresywne rzuty, a lekki – bardziej techniczni i spokojne.
4
Wybierając kształt obudowy, należy kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami. Trzeba brać takie lotki, które nadają się pod twój styl gry, rzucać je do ciebie musi być wygodne. „Torpeda” – najbardziej prosta forma, która łatwo znaleźć środek ciężkości, co pozwala uniknąć błędów z rozwojem techniki. Inne opcje – „beczka”, „kropla”. Kształt obudowy trzeba wybrać samodzielnie.
5
Ładny wygląd tarczy jeszcze nie oznacza ich jakości. Na przykład, zbyt bujne upierzenie ładnie wygląda, ale w grze często generuje zakłócenia. Sprawdź, aby igła była na tyle ostra, a wszystkie szczegóły dart mocno скрепленными.
Porada
Jeśli jesteś poważnie uzależniony tarczą do gry w rzutki, to najlepiej kupować lotki jednego producenta lub zawsze robić to w jednym sklepie. Jest to ważne, jeśli chcesz mieć pewność co do ich jakości, aby na zawodach nie zawiódł.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.