Jak wstrzymać oddech

Umiejętność wstrzymać oddech pomoże ci swobodnie przepływać pod wodą duże odległości, a w niektórych przypadkach może nawet uratować ci życie. Istnieje wiele ćwiczeń, które pomagają rozwijać mięśnie układu oddechowego i płuc razem z nią. Przyjrzyjmy się jedno bardzo skuteczne ćwiczenie, które pomaga na długo wstrzymać oddech.

Jest w stanie wstrzymać oddech, można długo przebywać pod wodą

Instrukcja

1
Nauczyć się wstrzymywać oddech na długo w jeden dzień się nie uda. Trzeba regularnie trenować. Zajęcia należy rozpocząć od przedstawienia prawidłowego oddychania. Ćwiczenia wykonywane są w pozycji stojącej lub siedzącej, w tym piersi, głowa i szyja powinny być w linii prostej.
2
Najpierw zrób maksymalny wydech. Oddychaj równomiernie i płynnie. Przy tym powietrze musi odbywać się bez napięcia. Potem zrób wdech: najpierw rozprawia się przysłona, a następnie przedłużane dolny dział żeber, a następnie średni i tylko w końcu górny dział klatki piersiowej. Wartość przysłony nie выпячивайте. Pełny oddech nie koniecznie oznacza napełnianie płuc na maksimum. Najważniejsze – aby równomiernie rozprowadzić wdychany powietrze w płuca.
3
Następnie zrób kilka kolejnych pełnych głębokich oddechów, aby płuca były bardzo wypełnione.Wstrzymaj oddech głęboko w piersi na tyle, na ile tylko będzie w stanie. Kiedy poczujesz, że utrzymać powietrze w płucach nie jesteś już w stanie z siłą wypchnąć go przez usta. Tę operację trzeba powtórzyć kilka razy.
4
Człowiek, który zaczął ćwiczyć dane ćwiczenia, na początku wstrzymać oddech na bardzo długo nie będzie. Jednak ciągłe treningi znacznie wzmocnić jego zdolności. Uzbrojeni godzin i upewnij się, ile czasu jesteś w stanie oddychać.
5
Jeśli ćwiczyć oddech stale, to w końcu twoje zajęcia przyczynią się do rozszerzenia klatki piersiowej i zwiększenie ich rezerwy. Przy okazji, jogi zakładają, że jeśli chodzi o hamowanie oddychania przynosi korzyści zarówno oddechowe i pokarmowego narządów i układu nerwowego i krwi w ogóle. Twierdzą oni, że opóźniająca oddech pomaga organizmowi gromadzić toksyny nagromadzone w płucach. Wydany po wstrzymywania oddechu powietrze z płuc niesie ze sobą i ich.
6
To ćwiczenie jest zalecane joginów na całym świecie do leczenia zaburzeń żołądkowych, chorobach wątroby, a także do leczenia chorób krwi. Oprócz tego, задерживаемое oddech jest w stanie uwolnić człowieka od nieświeżego oddechu. Ponieważ w niektórych przypadkach pojawia się tylko od niedostatecznej wentylacji płuc.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.