Jak sprawdzić rozmiar ramy roweru

Bardzo ważne jest, aby poprawnie dobrać rozmiar ramy roweru, ponieważ od tego zależy nie tylko komfort i wygoda podczas jazdy, ale i bezpieczeństwo. Dodatkową trudność stanowi różnica oznaczeń producentów – rozmiar ramy może być oznaczone jak w calach („), centymetrach (cm), jak i jednostkach (XS, S, M, L, XL).

Jak sprawdzić rozmiar ramy roweru

Trzeba

  • – ruletka lub autofaucet taśma;
  • – tabela rozmiarów;
  • – rower.

Instrukcja

1
Górski lub miejski rower dobieramy z uwzględnieniem wzrostu zgodnie z tabelą. Jeśli twój wzrost znalazł się na granicy dwóch zalecanych rozmiarów, należy zwrócić uwagę, przewiduje się, czy konstrukcja stanowią części sztyca. Tak jak on nie pozwala opuścić siodełko do końca, jeśli są dostępne, wybierz rower mniejszych.
2
Do podróżowania na długich dystansach kupuj rower, odznacza się on wysoką górną rurą. Przy doborze ramy należy uwzględnić, oprócz wzrostu, rozmiar górnej i ramy siodełka. Stań obok rowerem – odległość między пахом i górną rurą powinna być nie mniejsza niż 5-8 cm (jest to szczególnie ważne dla mężczyzn).
3
Przy wyborze roweru należy pamiętać nie tylko wzrost, ale i wiek (chociaż, jeśli twoje dziecko rośnie szybciej od średniej wskaźników, wybierz rower większej mapie). Bardzo wygodne w użyciu rowery z możliwością regulacji wysokości siodełka i kierownicy – w takim razie, technika posłuży nie jeden rok. Zwróć uwagę na kształt ramy – czym poniżej znajduje się górna rura, tym bezpieczniej będzie jazda, tak jak dziecko będzie w stanie jump off z siodła w przypadku utraty kontroli.
4
Dla aktywnego i ekstremalnej jazdy wybrać ramę mniejszych, niż do spokojnej jazdy po równej drodze, ponieważ taki rower będzie bardziej юрким i zarządzaniu.
5
Jeśli masz cienkie ciała, weź rower z dużym ростовкой, pełne lepiej wybrać technikę na rozmiar mniejsze – łatwiej będzie sterować, usiąść i wstać. Ponadto, ma znaczenie długość rąk i nóg: jeśli masz krótkie ręce lub nogi, lepiej kupić rower mniejszych, lub wybierz technikę z minimalnym do kierownicy i możliwością opuścić siodełko jak poniżej.
6
Przy zakupie poproś o rozdzielczości wsiąść na rower i trochę przejechać. Rozmiar ramy może ci nominalnie pasowac, ale będziesz czuć dyskomfort podczas jazdy – w takim razie zrezygnować z zakupu, nie warto liczyć na to, że z czasem uda ci się przyzwyczaić do pozycji, aby zastąpić standardowe niewygodne.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.