Jak opatentować technologię

Jeśli wymyślili coś nowego, trzeba uzyskać patent na wynalazek. W tym przypadku otrzymasz niezbędną ochronę od konkurencji i prawo żądać od wszystkich pozostałych przestrzegać twoich praw do wynalazku. Aby uzyskać patent, należy złożyć wniosek w organ rejestrujący wraz z надлежаще urządzona wnioskiem, do uiszczenia opłaty państwa na patentowanie i chwilę poczekać.

Jak opatentować technologię

Instrukcja

1
Zapoznać się z przepisami, które regulują przepisy krajowego prawa patentowego. Upewnij się, że twój wynalazek spełnia wymogi dotyczące odpowiedniej изобретательском poziomie. On jest takim, jeżeli dla specjalisty wynalazek jawnie nie należy z poziomu techniki, co nie jest odkryciem, naukową teorią i matematycznych metodą; rozwiązanie odnoszące się tylko do wyglądu produktów i skierowane na zaspokojenie potrzeb estetycznych; zasadami i metodami gier, własności lub działalności gospodarczej; program do KOMPUTERA i tak dalej. Ponadto, wynalazek musi spełniać wymagania wyjątkowości. Do tego nikt nie powinien wymyślać lub podobnego, w każdym razie, nikt inny nie powinien mieć patentu na ten wynalazek.
2
Złóż wniosek w „Роспатент” w języku polski, a także dołączyć zgłoszenie wynalazku, zawierający opis wynalazku, wzoru wynalazku, rysunki i dokumenty, opis wynalazku, wzoru wynalazku, referat. Należy krótko wyjaśnić istotę wynalazku, zakres, sposoby rozmnażania (czyli produkcji przedmiotów, w których wyrażona jest to wynalazek), a także krótko opisać słowami lub znakami formułę.
3
Przez „Sbierbank” przetłumacz na konto „Роспатента” kwotę opłaty rejestracyjnej, pobieranej za patentowanie. Możesz zapłacić ją w kilku etapach, ale w „Роспатент” należy przedstawić rachunki na sumę. W ciągu dwóch-trzech miesięcy ci odpowiedzą, informując o udzielenie patentu lub odmowie jego otrzymaniu. Odmowa można się odwołać w sądzie. Zazwyczaj kwota wynosi około dziesięciu tysięcy rubli za patentowanie i pięciu tysięcy rubli za przedłużenie patentu. Ponadto, można ubiegać się o międzynarodowy patent, który półtora razy droższe.
Należy zwrócić uwagę
Patent nie działa wiecznie, jego termin jest ściśle określona, ale możliwe jest przedłużenie. Również nie zapomnij, że musisz zapłacić znaczne środki na jego uzyskanie.

Porada
Należy skonsultować się z rzecznikiem patentowym lub specjalistą ds. własności intelektualnej, aby wyjaśnił ci niezrozumiałe terminy kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *