Jak wprowadzić adres e-mail

Umiejętność korzystania z poczty e-mail dzisiaj praktycznie równoznaczne znajomości tabliczki mnożenia. Wprowadzić adres e-mail nie jest trudne, jeśli zapamiętasz podstawowy algorytm tego działania.

Jak wprowadzić adres e-mail

Trzeba

  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Uruchom swoją skrzynkę pocztową. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, w jaki serwis jest obsługiwany. Najbardziej popularne na dzień dzisiejszy są mail.ru, mail.yandex.ru, mail.rambler.ru, pochta.ru, mail.google.com. Po prostu zwróć uwagę na to nazwa, która jest w twoim adresie e-mail po znaku @ („pies”).
2
Znajdź na stronie logowania do skrzynki pocztowej pole do wprowadzenia adresu e-mail. Najprawdopodobniej, będzie oferowane do wyboru pomiędzy dwoma opcjami programu: „Rejestracja” i „Login”. Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, masz nazwę skrzynki pocztowej i hasło, naciśnij przycisk „Zaloguj się”. W pierwszym wierszu wpisz nazwę swojej skrzynki pocztowej, na przykład, [email protected]. Drugą linię, która zwykle znajduje się poniżej pierwszej, wpisz swoje hasło. Jeśli wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie, przed tobą otworzy się strona z informacjami o ilości odebranych nowych wiadomości, itp.
3
Jeśli chcesz napisać wiadomość e-mail, to po zalogowaniu się na swoją skrzynkę pocztową, wybierz opcję „Napisz wiadomość”. Pojawi się formularz, górnymi liniami której będą „Kto” i „Motyw”. Wpisz adres e-mail odbiorcy w pierwszej linii. Swój adres po wysłaniu listu nigdzie pisać nie trzeba, on i tak będzie widoczny dla odbiorcy.
4
Wprowadzając adres e-mail, należy uważać, aby układ klawiatury na pewno był przełączony na angielską. W adresie e-mail nie są dozwolone spacje i znaki cyrylicy. Należy także górne i dolne rejestry znaków. Staraj się nie dopuścić do błędów, należy zachować ostrożność.
5
Korzystaj z usług przechowywania adresów e-mail twoich znajomych. Podobnymi opcjami, z reguły wyposażony jest każdy e-mail. I aby nie wpisywać za każdym razem adresu e-mail osoby, do której piszesz list, wpisz go raz i wybierz opcję „książka Adresowa”, w którym należy dodać dane odbiorcy.
logo
Kategoria:
E-mail

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.