Jak włączyć piekarnika do kuchenki

Kuchenki elektryczne stają się coraz bardziej popularne wśród współczesnych gospodyń. Jeszcze by: piece elektryczne są mniej niebezpieczne, niż gazowe, a proces gotowania przyspiesza – ona nagrzewa się równomiernie. Ale na początku wiele osób boryka się z problemem włączyć piekarnik.

Jak włączyć piekarnika do kuchenki

Trzeba

  • – instrukcja obsługi;
  • – piekarnik.

Instrukcja

1
Głównym celem piekarnika zostaną polega na przygotowaniu różnego rodzaju wyrobów z ciasta, drobiu, mięsa i innych produktów spożywczych. Przeczytaj instrukcję obsługi i paszport techniczny kuchenka elektryczna. Pozwoli to uniknąć wielu problemów w trakcie jej stosowania, odpowie na pytania.
2
W odróżnieniu od płyty gazowej, za pomocą którego w żaden sposób nie może obejść się bez zapałek lub specjalnej zapalniczki (za wyjątkiem płyt z электроподжигом), aby włączyć piekarnika do kuchenki, nic takiego nie jest wymagane.
3
Piekarnika zostaną zwykle składają się z zewnętrznej obudowy, składającego się z pokrywy i podstawy, a także теплоизолированной kamery. W komorze zainstalowane kwarcowy lub галлогеновые grzałki o różnej mocy (zwykle cztery grzałki o mocy 0, 3-0, 5 kw). Grzewcza komora zamykana szklanymi drzwiczkami, w pobliżu której znajduje się panel sterowania.
4
Na panelu sterowania jest zwykle umieszczona lampka włączenia w sieć, regulator temperatury, przeznaczony do zabudowy temperatury i jej utrzymania. W niektórych modelach jest zegar. Daje on możliwość ustawić czas potrzebny do przygotowania jakiejś potrawy. Na zakończenie czasu, usłyszysz sygnał dźwiękowy i piekarnik wyłączyć samodzielnie.
5
Włącz kuchenka elektryczna w sieci. Ustawić pokrętło termostatu w pozycji odpowiedniej temperatury do przygotowania konkretnego dania. Po osiągnięciu temperatury zadanej, pobieraj blasze z produktami.
6
Po zakończeniu procesu gotowania należy ustawić pokrętło termostatu w pozycji „0” i wyjąć wtyczkę z gniazdka. Wytrzyj wewnętrzną powierzchnię piekarnika zostaną i blachy do pieczenia, jak tylko się ochłodzi. W żadnym wypadku nie należy próbować to zrobić, gdy kuchenka jest włączona w sieć. Istnieje ryzyko porażenia prądem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.