Jak sprawdzić czy element grzejny

Rurkowe elementy grzejne lub Rezystancje są używane w wielu domowych urządzeniach. Często użytkownicy takich urządzeń, zajmujące się samodzielnym naprawą, chcą dowiedzieć się, czy sprawny element grzejny lub wymaga wymiany. W celu sprawdzenia Grzejnika wymagane minimalne umiejętności z zakresu fizyki i zwykły tester.

Jak sprawdzić czy element grzejny

Trzeba

  • – sprawny element grzejny;
  • – miernik (omomierz);
  • – lampka kontrolna.

Instrukcja

1
Jeśli dysponujesz wolnym elementem grzejnym o odpowiedniej wielkości, użyj go, aby upewnić się, że sprawności urządzenia zainstalowanego w urządzeniu technicznym. Odłącz REZYSTOR, który wymaga weryfikacji. Podłącz do urządzenia sprawny element grzejny. Jeśli urządzenie zaczyna pracować, podając wymagane temperatury, „native” REZYSTOR jest uszkodzony i nadaje się do wymiany.
2
W przypadku braku wymiany używać do sprawdzania Rezystancji tester lub lampkę testową. Wyjmij termostat i grzałkę od urządzenia, na przykład, od podgrzewacza. Podłącz do wniosków Grzejnika tester lub lampkę testową. Jeśli lampka zapala się lub odrzucone strzałka urządzenia, element grzejny jest sprawny.
3
W podobny sposób sprawdzić działanie termostatu, do którego podłącza się element grzejny. W celu sprawdzenia przyłożyć napięcie na zaciski, do których mocowana jest GRZEJNIK.
4
Jeśli w gospodarstwie domowym омметра sprawdź REZYSTOR na „прозвон”. Podłącz wnioski urządzenia do омметру i zmierzyć opór. Jeśli jest równa nieskończoności, to jest świadectwem ewentualnego zerwania. Jeśli opór nie ma, to ma miejsce zwarcie wewnątrz elementu grzejnego.
5
W przypadku braku kontrolnych przyrządów sprawdzić działanie grzałki podgrzewacza przez krótki podłączeniu go do zasilania przez termostat. Przed sprawdzeniem należy wyjąć element z urządzenia. Ogrzewanie do temperatury 40 stopni powinien odbywać się nie więcej niż 5 sekund.
6
Jeśli nie dysponujesz narzędziami i doświadczeniem obchodzenia się z prądem, skontaktuj się w celu sprawdzenia sprawności elementu grzejnego w specjalistycznym warsztacie. Również nie zaleca się rozbierać urządzenie techniczne do sprawdzenia, gdy dotyczą wymagania gwarancyjne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.