Jak wdrożyć stożek

Stożek jest geometryczna ciało? ?powstający podczas obrotu trójkąta.? ?Bezpośredni stożek okazuje się z prostokątnego trójkąta? ?które wirują wokół jednej z nóg.? ?Rozwiń stożek na płaszczyznę oznacza budować jego obraz.? ?Można to zrobić? ? jak na kartce papieru za pomocą cyrkla i linijki? ?jak i na ekranie komputera.? ?Na przykład? ?w programie AutoCAD.

Jak wdrożyć stożek

Trzeba

  • -? ?stożek?;
  • -? ?arkusz papieru?;
  • -? ?cyrkiel?;
  • -? ?linijka?;
  • -? ?kątomierz?;
  • -? ?kalkulator?;
  • -? ?komputer z programem AutoCAD.

Instrukcja

1
Aby zbudować obraz cyfrowego,? ?trzeba znać parametry stożka.? ?Jeśli to geometryczna ciało istnieje w rzeczywistości? ?zmierz go.? ?Do rozwiązania zadania z podręcznika narysuj rzut warunkowego stożka.? ?Jest to trójkąt równoramienny,? ?którego podstawa jest równa średnicy podstawy stożka.?
2
Wykonać niezbędne obliczenia.? ?Rozwinięcie powierzchni bocznej jest sektor? ?długość łuku L jest równa długości obwodu podstawy.? ?Oblicz jej według wzoru L?=?2?g? ?gdzie r? – ?promień podstawy.? ?Do budowy kaplicy, musi być znana także tworząca stożka? ?która jednocześnie jest i promieniu łuku R.? ?Kąt sektora równy stosunkowi promienia leżącej w oparciu o obwód i sektora? ?pomnożone przez? ?360?.?
3
Aby rozwinąć powierzchni bocznej stożka na płaszczyźnie za pomocą klasycznych rysunków narzędzi? ?skonstruuj okrąg o promieniu R? ?Przesuń jeden promień.? ?Uchylenie się od niego kąt sektora i za uzyskane punkt spędzić jeszcze jeden promień.? ?Te dwa odcinki wraz z więźniami między nimi kącie i kolankami i stanowią obraz powierzchni bocznej stożka.?
4
Aby rozwinąć stożek na płaszczyznę? ?AutoCAD,? narysuj najpierw trójkąt równoramienny, którego podstawa jest równa średnicy podstawy stożka, a boczna strona – tworząc. Jeden z punktów przecięcia podłoża i boku zapoznać się za środek okręgu, promień którym R jest równy boku trójkąta. ?W programie przewidziano budowę obwodu w różnych parametrach? ?w tym przypadku najlepiej w środku i promieniu.?
5
Przesuń palcem po? ?2? ?punkty wyniku okręgu dowolną prostą.? ?U ciebie powinno być? ?2? ?łuku.? ?Lepiej zrobić ich różnych wielkości.? Отсеките jedną część i usuń linię.
6
?Aby znaleźć rozmiar kąta, znajdź wbudowany kalkulator. Znajduje się on w menu głównym, w zakładce „?Właściwości?.? Program poprosi, aby określić początkowy i końcowy kąty. Końcowy oblicz według tej samej formuły, co do „papierowego” rysunku, czyli wpisz wymiary promieni i pomnożyć to, co udało ci się w podziale na 360?. Na ekranie powinien pojawić się sektor, którego parametry odpowiadają parametrom stożka.
7
?Aby zbudować pełny obraz, trzeba jeszcze rysunek podstawy. Jest to okrąg, którego promień jest wam znany. Jeśli oraz stożek na płaszczyznę za pomocą linijki i cyrkla, narysuj okrąg tak, aby ona w jednym z punktów dotyczyła łuku. W programie ?AutoCAD wygodne w użyciu jako średnicy podstawy już projektujący trójkąta. Następnie można przenieść obwód w wybraną część rysunku.
logo
Kategoria:
Matematyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.