Jak usunąć wąsy

Wąsy u mężczyzn – zjawisko dość powszechne. Wielu z nich uważa wąsy swoim gatunku wyróżnieniem i z godnością i radością noszą je, aby podkreślić swoją solidność. Ale zdarza się, że pozory anten pojawia się i u kobiet. Ciemne, sztywne włoski nad górną wargą nie dodają kobiecie ani finezji, ani kobiecości. Zdarza się wtedy, gdy w organizmie kobiety zaczyna być dużo męskich hormonów. Jeśli dziewczyna przy tym jeszcze i brunetka, to włosy gdzie to było widoczne. Jeśli spotkaliście się z takim problemem i chcesz sobie z tym poradzić, przeczytaj instrukcję poniżej.

Jak usunąć wąsy

Instrukcja

1
Być może należy zacząć przyjmować leki, które będą hamować produkcję w organizmie hormonów męskich. Skonsultować się z lekarzem, jeśli on zgodzi się na takie przedsięwzięcie, poproś go przepisać jeden z leków. Podobne działanie mają:
1. Doustne środki antykoncepcyjne. Tabletki antykoncepcyjne dość często przypisywane są do rozwiązania problemów hormonalnych.

2. Leki spironolakton i кетаконазол. Leki te spowalniają produkcję w organizmie hormonów męskich i zmniejszają ich wpływ na mieszki włosowe.
I pamiętaj: w żadnym przypadku nie należy przyjmować takie leki bez zalecenia lekarza!

2
Jeśli jeszcze nie są gotowi do tak drastycznych środków, jak przebudowa własnego hormonalne, spróbuj rozwiązać problem włosów na twarzy косметологическими sposobów. Przede wszystkim, spróbuj rozjaśnić włosy. Wybierz narzędzie do odbarwienia włosów, które mniej drażniąco na skórę (skóra w tym obszarze jest bardzo delikatna, można łatwo osiągnąć zaczerwienienia i suchości). Jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej zrezygnować z tego sposobu.
3
Jeśli poprzednie metody nie pasują, spróbuj przyciąć włoski pęsetą. Jest to najtańszy i najprostszy sposób walki z włosami, jednak i najbardziej bolesne. Pamiętaj, że po depilacji włosów nowo odrastające włoski będą grubsze.
4
Spróbuj usunąć włosy z pomocą wosku. Ten sposób daje najdłuższy wynik i jest dość prosta, ponadto istnieje specjalny wosk właśnie do usuwania włosków na twarzy. Minus tej metody jest to, że do przeprowadzenia takiej procedury jest konieczne, aby włosy odrosły do określonej długości. Oznacza to, że przez jakiś czas trzeba przypominać, widoczne wąsy.
5
Jeśli nie podobają ci się te metody, to może ci podejdzie электроэпилляция. Jest dość wydajna, ale do wad można zaliczyć czas jej trwania (nie mniej niż 5 sesji), кропотливость i, w częstotliwości przypadków, bolesność.
6
Najbardziej udana wersja do depilacji włosków na twarzy – to laser lub zdjęcia-depilacja. Główne zalety takich zabiegów jest ich cena. Ale takie zabiegi dają długą i wysokiej jakości efekt.
7
Należy pamiętać, że nadmierne owłosienie na twarzy u dziewcząt może być sygnałem żadnych poważnych zakłóceń w organizmie, więc pierwsze, co musisz zrobić, jeśli spotkaliście się z takim problemem – to udać się do lekarza i zrobić badania. Zdrowia dla ciebie i bądź piękna!
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *