Jak usunąć stare połączenia

W przypadku korzystania z wielu dostawców internetu pozostają niepotrzebne połączenia z internetem. Jeśli jesteś przekonany, że w przyszłości nie trzeba będzie ich zastosowania, można usunąć je z komputera.

Jak usunąć stare połączenia

Trzeba

  • – dostęp do komputera.

Instrukcja

1
Upewnij się, że żaden z usuniętych przez ciebie w połączeniach internetowych w tej chwili nie jest używany. Do tego sprawdź aktualne połączenia internetowego na pasku zadań, w prawym dolnym rogu okna. Otwórz pełna lista internetowych połączeń na komputerze poprzez odpowiednie menu panelu sterowania. Wskaż wśród nich te, które w przyszłości nie potrzebujesz, kliknij na przycisk Delete lub kombinację klawiszy Shift+Delete, aby usunąć bez przenoszenia do kosza. Usuń etykiety połączeń, utworzone na pulpicie dla łatwego dostępu.
2
Jeśli po usunięciu jakiegokolwiek połączenia z internetem pojawiły się pewne trudności, sprawdź, czy jest ono w tej chwili przez innego użytkownika komputera. Również podczas udostępniania połączenia internetowego kliknij na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy i zaznacz opcję korzystania z połączenia tylko dla bieżącego użytkownika systemu.
3
W przypadku problemów z usunięciem połączenia internetowego należy zwrócić uwagę, czy jest to połączenie domyślne dla żadnego z użytkowników systemu operacyjnego.
4
Aby to zrobić, przejdź kolejno pod każdą z dostępnych na komputerze konta, otwórz listę połączeń i sprawdź, czy ustawiona jest zaznaczona na połączenia, które chcesz usunąć. Jeśli to konieczne, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i z wyświetlonego menu kontekstowego usuń używanie go domyślnie.
5
Usunięcie nieużywanych przez ciebie połączeń internetowych upewnij się, że w przyszłości ci w rzeczywistości nie trzeba ich używać. Najlepiej zapisz dane loginów i haseł w osobnym pliku tekstowym. Należy pamiętać, że jeśli przestaniesz korzystać z internetem, należy zawiadomić dostawcę o zaprzestaniu korzystania z jego usług.
Porada
Wstępnie zapisywanie loginów i haseł od połączeń.

logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *