Jak usunąć odpryski na samochodzie

Małe i duże kamienie, za twoim przewodem złączym się z pod kół własnego samochodu, drive-by i nadjeżdżających samochodów, hit dla powłok lakierniczych i powodują rozbicie. Takie uszkodzenia należy naprawiać od razu, aby nie dopuścić do korozji. Spróbuj przywrócić powierzchnię samodzielnie.

Jak usunąć odpryski na samochodzie

Trzeba

  • Автошампунь, ścierna i cienka polerskie pasty, тонирующий ołówek woskowy, chusteczki do otarcia, auto-szlif lub auto-znacznik, czy zestaw do retuszu odpryski, składający się z farby i lakieru, wykałaczka (zapałka), plaster lub taśma malarska, papier ścierny nr 2000, rozpuszczalnik, przetwornik rdzy.

Instrukcja

1
Poprawnie wybrać kolor farby i woskowego ołówka do odnawiania powłoki. Jest to bardzo ważne przy lokalnym naprawie samochodu. Jeśli odprysk długoletni, traktować go przetwornicą rdzy. Dokładnie umyć uszkodzony obszar, koniecznie z автошампунем. W przeciwnym razie będziesz musiał w to miejsce, na przykład, benzyną, white-спиритом lub wódką. Osuszyć powierzchnię.
2
Jeśli w miejscu uszkodzenia откололось tylko lakier, a grunt nie jest już konieczne, nałożyć na odprysk ścierne полировальную pastę. Odczekać 5-10 minut i przetrzeć ten odcinek. On będzie заполирован. Następnie spryskać miejsce uszkodzenia cienkiej pastą do polerowania. Odprysk będzie niewidoczny. W podobny sposób można skutecznie wyrównać wysokości i koloru nawet dość duże rysy.
3
Jeśli lakier jest uszkodzony razem z farbą podkładową do metalu lub отбитый działka szeroka, przed tym jak polerować delikatnie nanieść na miejsce скола trochę farby pod kolor samochodu. Daj farby do wyschnięcia. Dalej замажьте uszkodzenie polerskiej ściernej pasty. Wytrzyj ją w ciągu 5-10 minut, a następnie rozetrzyj i wypolerować drobnym pastą do polerowania.
4
Użyj do ukrywania odpryski ołówek woskowy. Zamaluj pęknięte lakier, usunąć szmatką nadmiar wosku i wypolerować miejsce скола do gładkości. Trwałość takiej obróbki jest niska. Prawdopodobnie będzie trzeba powtórzyć.
5
Zabierzcie uszkodzenie za pomocą zestawu do retuszu odpryski. Aby nie posmarować dodatków wokół, wstępnie maskującą uszkodzone miejsce po obwodzie taśmą klejącą lub taśmą malarską. Użyj taką ochronę, która po remoncie łatwo usunąć z powierzchni samochodu. Подкрашивайте w dwie-trzy warstwy. Warstwa farby zrób cienką. Suszenie i malować ponownie. Jeśli raz się nie udało równo i ładnie się lub pozostały zacieki, usuń nadmiar farby, промокнув ją szmatką zamoczoną w rozpuszczalniku. Wysuszyć farbę. Nakrywa ją od góry warstwą lakieru. Jeśli odprysk mały, nałóż na niego kroplę farby na зубочистке lub zszytej zapałki. Za godzinę – kroplę lakieru. Przez 3-7 dni выпирающий lakier wypolerować papierem ściernym nr 2000, a następnie ściernego i cienkiej super pasty.
Należy zwrócić uwagę
Naprawa odprysków należy wykonywać przy temperaturze poniżej + 15 stopni, przy suchej pogodzie, lub w pomieszczeniu.

Porada
W przypadku głębokich wyrw i zarysowań, z reguły, wymaga bardziej skomplikowane naprawy z zastosowaniem szpachli, podkładu, farby i lakieru. A czasami i zamalowywanie całej części w całości. Skontaktować się ze specjalistycznym warsztacie samochodowym.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *