Jak usunąć klej z dżinsów

Przy неаккуратном użyciu kleju na dżinsy mogą pojawić się uporczywe plamy. Sytuacja się komplikuje, jeśli klej zdążył zblaknąć. Można w domowych warunkach odzyskać fason schludny wygląd lub udać się do pralni.

Jak usunąć klej z dżinsów

Trzeba

  • Specjalny środek do usuwania kleju, ocet, alkoholem, odplamiacz, obrane benzyna, amoniaku.

Instrukcja

1
Umieścić brudne dżinsy w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce. Pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wyjąć ubranie i usunąć plamę z kleju za pomocą noża lub metalowy pilnik do paznokci. Należy bardzo uważać, aby przypadkowo nie uszkodzić tkaniny. Po wypierz dżinsy w pralce z proszkiem do uparty plam w temperaturze 60оС.
2
Kup w sklepie lub dużym supermarkecie narzędzie do usuwania kleju. Nanieść niewielką ilość preparatu na zanieczyszczoną powierzchnię produktu i odczekać chwilę. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję lub skonsultuj się ze sprzedawcą.
3
Umieść zepsute dżinsy w miednicy z ciepłą wodą. Można również dodać niewielką ilość proszku do prania lub płynu do mycia naczyń. Pozostawić na 1-2 godziny. Gdy klej zostanie zmiękczona, należy go usunąć szczotką. Następnie przemyć ślad od plamy pod bieżącą wodą i wyprać jak zwykle dżinsy.
4
W szklance ciepłej wody, wymieszać 1 łyżkę octu. Moczyć zepsute działka produktu w otrzymanym roztworze na 40 minut. Następnie należy wyczyścić plamę z kleju szczotką, aż do całkowitego zniknięcia. Wypierz dżinsy w ciepłej wodzie z mydłem. W ten sposób można wyprowadzić na świeże plamy od kleju.
5
Umyć plama od kleju PVA pod strumieniem ciepłej wody. W razie potrzeby można застирать dżinsy z należy mydłem. Preparaty plamy wymagają dodatkowej obróbki. Zwilż wacik w occie lub alkoholem medycznym i dołączyć do skażony fazy. Po pewnym czasie wyczyść plamy szczotką.
6
Użyj oczyszczone paliwo, aby usunąć ślady kleju „Moment”. Rozpuszczalnik można kupić w budowlanym lub sklepie. Wytrzeć plamę należy dyskiem, zanurzone w benzynie. Pozostawić w tej pozycji przez 10-15 minut. Po mechanicznie usunąć krople kleju. Jeśli po usunięciu plamy pozostały tłuste plamy, skorzystaj z amoniakiem lub środkiem do mycia naczyń. Umyć podkładki pod bieżącą wodą i wyprać w proszku dla uparty plam.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.