Jak usunąć żywicę sosnową

Na pewno z żywicy sosnowej lub, jak to nazywa, żywicą pobrudzić dość problematyczne. Jest to możliwe chyba, że jeśli wybierzesz się na spacer po parku i lesie, ustawienie choinki na święta lub pracując na budowie. Ale nawet jeśli wyglądasz okropnie, to nic strasznego w tym nie ma, ubrania wyrzucać nie będzie jej można oczyścić.

Jak usunąć żywicę sosnową

Trzeba

  • – benzyna;
  • – aceton;
  • – białe mydło;
  • – skrobia;
  • – terpentyna;
  • – amoniak;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – alkohol;
  • – olej roślinny.

Instrukcja

1
Испачканную rzecz wyczyścić i po tym można przystąpić do кропотливому przedsięwzięcie usuwania plam. Do tego weź tampon z waty lub miękkiej szczotki, zwilż wybrana ci środek i zacząć się wycierać plamę od krawędzi do środka. To nie daje punkt wyciec na większy obszar tkanki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to należy zwiększyć koncentrację środków.
2
Jeśli nie masz pod ręką specjalnego odplamiacza do żywicy, to skorzystaj rozpuszczalniki (benzyna, benzen, aceton), zwłaszcza jeśli plama jest świeża.
3
Można skorzystać z bardziej łagodny sposób. Rozsuń białe mydło benzyną w równych proporcjach, przetrzeć mieszaniną plamę, pozostawić na godzinę i spłukać.
4
Stare plamy na ciemnych шерстных tkankach wycofać z pomocą mieszaniny skrobi ziemniaczanej (1 łyżeczka) i kilka kropli terpentyny lub amoniaku. Nałóż na plamę mieszaniny i pozostawić do wyschnięcia oczyścić przy pomocy szczotki. Jeśli plama nie zniknie, to powtórz traktowanie jeszcze raz. Na tkaninie może zostać żółte plamy, spróbuj go usunąć roztworem nadtlenku wodoru.
5
Z bawełnianej tkaniny plamę z żywicy dobrze, pojawi się terpentyną. Jeśli nie отчистится za pierwszym razem, to jeszcze raz obficie zwilżyć ją terpentyną, pozostawić do rozpuszczenia żywicy, potem przetrzyj spirytusem i wypłukać wodą. Można również spot zalać mieszaniną terpentyny i alkoholu w równych proporcjach i pary tkaniny промокательную papier.
6
Z wyrobów skórzanych żywicy przy użyciu rozpuszczalników wyjście nie jest zalecane. Lepiej spróbuj ją wyczyścić za pomocą oleju roślinnego, który łatwo się ją płynem do mycia naczyń. Możesz usunąć żywicę, намазав plama masłem i wytrzymując kilka godzin, a potem uprać tak jak zwykle.
7
Jeśli испачканную odzież wstępnie zamrozić, to smołę będzie łatwo czyścić, a pozostały plamy można usunąć, прогладив to miejsce gorącym żelazkiem przez szmatkę, złożone w 2-3 warstwy.
Należy zwrócić uwagę
Przed przystąpieniem do usuwania żywicy lub plamy od niej, określ typ tkaniny i sprawdź ją na odporność na różne пятновыводителям. Może się okazać, że sam materiał nie jest odporny na agresywne środki.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.