Jak wyczyścić rzeczy z gumy do żucia

Szkoda, jeśli na swojej ulubionej rzeczy pojawiła się прилипшая guma do żucia. Nie spiesz się rozstać z ubraniami. Wyczyścić gumę można w domowych warunkach za pomocą dostępnych narzędzi.

Jak wyczyścić rzeczy z gumy do żucia

Trzeba

  • Medyczny alkohol, woreczku, lód, benzyna lakowa, płyn do mycia naczyń, odplamiacz, obrane benzyna.

Instrukcja

1
Zapakuj испачканную ubrania w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce. Pozostawić na kilka godzin. Czas mrożenia zależy od rodzaju tkaniny i wielkości gumy do żucia. Następnie zdrap gumę ostrym przedmiotem, tak aby nie uszkodzić materiał. Wytrzeć ślad od plamy wacikiem nasączonym alkoholem medycznym.
2
Użyj kostki lodu do usuwania gumy do żucia z ubrania. Umieść w woreczku z lodem do skażony obszaru na kilka minut. Następnie usunąć gumę do żucia metalowej пилкой do paznokci lub twardą szczotką.
3
Umieść испачканную ciuchy na deskę do prasowania w tej rozszerzonej stanie. Z odwrotnej i twarzy stron dołączyć papierowe serwetki lub промокательную papier. Прогладьте zanieczyszczoną powierzchnię. W miarę usuwania gumy do żucia zmieniaj serwetki. Wytrzeć ślad od plamy white-спиритом.
4
Umieść ubrania z przylegającego gumy do żucia do miski i zalać gorącą wodą. W miarę nagrzewania guma zostanie zmiękczona i można go łatwo usunąć. Gdy tkanina jest całkowicie wyczyszczone, przetrzeć szlak od plamy szczotką.
5
Do osobnego pojemnika wlać kilka łyżeczek płynu do mycia naczyń lub odplamiacza. Dodać niewielką ilość wody i поролоновой gąbką nanieść na zabrudzony obszar odzieży. Przez kilka godzin podkładki umyć pod bieżącą wodą i wyprać w gorącej wodzie z proszkiem do uparty plam.
6
Kup w sklepie oczyszczone benzyna. Zwilż wacik w rozpuszczalniku i dołączyć do przylegającego żucia. Po pewnym czasie usunąć gumę, wytrzeć ślad od plamy benzyną i wypierz ubranie w pralce w temperaturze 60оС. Przed zastosowaniem tego narzędzia upewnij się, że jest bezpieczny dla tkanin. Nałóż kilka kropli benzyny na niepozorny działka odzieży i odczekać 2-5 minut.
logo
Article Categories:
Czyszczenie odzieży i obuwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *