Jak wyczyścić rdzę na odzieży

Większość z nas zna to nieprzyjemne uczucie niechęci i irytacji, gdy ta lub inna ulubiona rzecz brudna. Zwłaszcza, gdy pojawiają się uporczywe plamy, na przykład, od rdzy. Ale nie warto od razu biec do pralni, tak jak podobne zabrudzenia można spróbować wyczyścić w warunkach domowych samodzielnie.

Jak wyczyścić rdzę na odzieży

Instrukcja

1
Umieść запачканную rdzą ubrania na płaskiej powierzchni. Weź cytryny, wycisnąć z niego sok. Obficie zwilżyć im plama z rdzy. Przykryć ściereczką i прогладьте żelazkiem. Chyba, że od razu pozbyć się plamy rdzy się nie uda. Powtórz tę procedurę kilka razy. Następnie wypłukać ubranie w zimnej wodzie bez dodatku mydła. Następnie wypierz rzecz z высокоактивным proszku.
2
Spróbuj wyprać rdzę za pomocą octu. Zsuń je w pojemniku z wodą (1 szklanka) jedną łyżkę octu. Podgrzać roztwór ten w kąpieli wodnej, prawie do wrzenia (około 80 stopni). Dodać do niego trochę amoniaku (jedna łyżeczka). Opuść zabrudzoną część odzieży w ten roztwór na 5-7 minut. Następnie dokładnie opłukać pod bieżącą wodą. W razie potrzeby powtórz tę procedurę.
3
Do usuwania plam z rdzy z białych rzeczy skorzystaj гидросульфитом sodu. Do szklanki wody dodaj łyżeczkę гидросульфита. Podgrzać do 70 stopni. Zanieczyszczoną powierzchnię odzieży zanurzyć w gorącym roztworze na kilka minut. Następnie opłukać w dużej ilości ciepłej wody. Po tym, można prać w zwykły sposób z użyciem proszku. Nie należy używać гидросульфит sodu do usuwania rdzawych plam z ubrań kolorowych, jak tkanina może się odbarwić.
4
Do usuwania rdzawych plam z kolorowych rzeczy skorzystaj z mieszaniny składającej się z mielonego białego kredy, wody i gliceryny. Mieszaniną natrzeć zanieczyszczoną powierzchnię odzieży i pozostaw na około dziesięć godzin. Potem wypłukać i wyprać rzeczy w normalny sposób.
5
Należy stosować specjalne środki do usuwania rdzy. Na przykład, „Ваниш”, „Антипятин” i inne. Fundusze te są bardzo wygodne w użyciu. Uważnie przeczytaj instrukcję przed użyciem. I pamiętaj, że plamy z rdzy lepsze wyjście od razu po ich pojawieniu się na ubraniu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.