Jak оттереть superglue z ubrań

Jeśli na ubrania przypadkowo uderzył krople super glue, nie spiesz się wyrzucać ulubioną rzecz. Możesz samodzielnie usunąć plamy przy pomocy dostępnych narzędzi.

Jak оттереть superglue z ubrań

Trzeba

  • Płyn do mycia naczyń, proszek do prania, obrane benzyna, aceton, specjalny środek do usuwania kleju, 10%-ego roztworu nitrometanu.

Instrukcja

1
Umieść испачканную ubrania w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce. Pozostawić na kilka godzin. Gdy klej całkowicie zamarznie, wyjąć produkt. Usuń zanieczyszczenia ostrym przedmiotem, np. metalowej пилкой do paznokci. Należy postępować ostrożnie, aby przypadkiem nie uszkodzić tkaniny. Po wypierz ubranie w pralce.
2
Wlać do miski gorącej wody, dodać niewielką ilość proszku do prania lub płynu do mycia naczyń. Moczyć zgubione ubrania w wodzie z mydłem i pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu należy usunąć krople kleju szczotką. Wypłukać ściereczkę i wypierz jak zwykle.
3
Skorzystaj z benzyną ekstrakcyjną lub acetonem do usuwania świeżych plam od super glue. Rozpuszczalnik można kupić w sklepie. Zwilż wacik w benzynie i dołączyć do испачканному fazy odzieży. Po pewnym czasie застирайте ślad od plamy w ciepłej wodzie z należy mydłem.
4
Wymieszać 1 łyżkę octu w szklance wody. Saturate plama od kleju roztworem i poczekaj kilka minut. Następnie dokładnie spłukać tkaninę pod strumieniem bieżącej wody. W razie potrzeby powtórz procedurę jeszcze raz. Taka metoda nadaje się do czyszczenia delikatnych tkanin delikatnych.
5
Usuń plamy z kleju przy pomocy specjalnego narzędzia. Można go kupić w dużych supermarketach lub sklepach sprzętu. Przed użyciem należy skonsultować się ze sprzedawcą lub przeczytaj uważnie instrukcję. Ponadto, upewnij się, że narzędzie nie zepsuje materiał. Aby to zrobić, umieścić trochę rozpuszczalnika na szew lub inne niewidoczne miejsce produktu i odczekać 5 min..
6
Wymieszać w mniej więcej równych proporcjach 10%-ego roztworu nitrometanu i aceton. Praca plamy od kleju wacikiem nasączonym w narzędziu. Następnie wypłukać ubranie w wodzie i wyprać w proszku dla uparty plam.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.