Jak usunąć klej z mebli

Dobre meble nie jest tanie, i jest kupowany jest na długi okres. Dlatego zepsuć takie rzeczy żadnymi plamami, oczywiście, nikomu się nie chce. Ale co zrobić, jeśli na powierzchni stołu lub szafki trafił klej, kiedy, na przykład, swoją twórczością zajmowali się dzieci? Rozwiązać topliwy nie jest tak łatwo, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Ale warto spróbować, przecież zostawić przedmiot w tej formie też nie.

Jak usunąć klej z mebli

Instrukcja

1
Jeśli klej w domu używają dzieci, poinformuj ich, że z każdej powierzchni, można je łatwo usunąć, dopóki nie zamarł. Dlatego, gdy wystąpi ten problem, należy natychmiast spróbować go wyczyścić. W większości przypadków wystarczy zmoczyć jakąś szmatkę ciepłą wodą i szybko przetrzeć, a następnie usuń wilgoć.
2
Jeśli raz klej nie zabrali, a on zdążył wyschnąć, usunąć trudniejsze. Przede wszystkim, zastanów się, z jakiej powierzchni trzeba go usunąć – drewna, laminatów, tworzyw sztucznych lub polerowanej mebli, ponieważ ważne jest, aby przewidzieć, jak będzie reagować w ten lub inny materiał na twoje działania.
3
Jeśli rozlane i nie wyschnie klej PVA, z drewna i powierzchni z tworzyw sztucznych można go usunąć mechanicznie. Delikatnie podważ napływającą folię i usunąć.
4
Miejsce, gdzie wyschła biurowy klej, spray zimną wodą i wytrzeć czystą szmatką, aż szybki i łatwy w obsłudze. Ten sposób jest dobry dla tworzyw sztucznych, laminowane lub nieuszkodzonym polerowanej powierzchni, ale dla нелакированного drewnianego forniru nie pasuje.
5
Zanieczyszczenie od taśmy samoprzylepnej lub naklejek spróbuj najpierw delikatnie oczyścić coś nie bardzo agresywny, na przykład, plastikowym nożem, co lub nawet paznokciem, tępym nożem. Ale to, co pozostało, można łatwo usunąć spirytusem lub wódką. Zimnica nim wacik i przetrzeć. Jednak należy zwrócić uwagę: na drewnianej неполированной lub pokryte farbą powierzchni alkohol lepiej nie używać, ponieważ może zostać nieładne plamy.
6
Do usuwania kleju z tworzyw sztucznych można korzystać z white-спиритом lub uniwersalnym обезжиривателем. Po przetworzeniu tych substancji powierzchnię wytrzeć czystą mokrą szmatką.
7
Pamiętaj, że na plastiku nie należy używać rozpuszczalników. Aceton dla tego materiału jest też idealny nie zawsze. Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych są uszkodzone, więc zanim prać im klej, spróbuj działanie acetonu w jakimś niewidocznym miejscu.
8
Jeśli meble wykonane są z płyty WIÓROWEJ lub z tworzywa sztucznego, można spróbować usunąć klej płyn do usuwania lakieru. Na lakierowaną powierzchnię to substancja, naturalnie, nakładać nie można w żadnym wypadku.
9
Aby oczyścić pozostałości kleju z tworzywa sztucznego lub polerowania, czasami stosuje i zwykły olej słonecznikowy. Ale przy tym należy pamiętać, że żaden tłuszcz na нелакированный drewniany fornir i некрашеное drzewo nakładać nie można – zamiast jednych uzyskaj inne plamy.
10
Ciekawa sugestia z wykorzystaniem różnych temperatur. Tak, z powierzchni dowolnego materiału można bez problemu oczyścić klej PVC, jeśli wynieść go na 15-20-stopniowy mróz. Oczywiście, szafa na ulicę nie zabrać, ale мебельную półce – jest możliwe.
11
Zaschnięty klej „Moment” dobrze zmiękczona, jeśli na niego skierować strumień gorącego powietrza z suszarki do włosów. Zresztą, to właśnie dla tego rodzaju kleju można poszukać w sprzedaży specjalny „антиклей” w podobnym rurze.
12
Ponadto, w sklepach jest masa środków, które są przeznaczone do pielęgnacji mebli. Błyszczyk z woskiem pomoże oczyścić wiele, nie uszkadzając powierzchni, nadając jej blask i świeżość.
logo
Article Categories:
Czyszczenie mebli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *