Jak usunąć ataku migreny

Ci, którzy cierpią z powodu migreny, wiem z pierwszej ręki, jak to nieprzyjemna choroba i jak trudno jest znosić ból głowy, który się z nim wiąże. Umiejętność maksymalnie szybko uśmierzyć dolegliwości – praktycznie jedyne wyjście w takiej sytuacji.

Jak usunąć ataku migreny

Trzeba

  • – przeciwskurczowe leki;
  • – leki przeciwbólowe;
  • – olejki eteryczne z: lawendy, rozmarynu, drzewa różanego, ylang-ylang.

Instrukcja

1
Określić przyczynę i naprawić. Często napady migreny występują ze względu na wpływ szkodliwych nawyków, takich jak palenie tytoniu i spożywanie alkoholu, nadmiernej fizycznych i emocjonalnych obciążeń, brak pełnowartościowego snu i wypoczynku. Również migrena może być efektem ubocznym różnych leków. Na przykład, doustne środki antykoncepcyjne, u jednych kobiet powodują migrenę, a u innych wręcz przeciwnie, ułatwiają serca. Przeanalizuj, które z wymienionych czynników mogą mieć miejsce w twoim życiu, i poprawić sytuację.
2
Weź leki. Najlepiej to zrobić przy pierwszym dolegliwości i początku ataku – to pomoże jeśli nie zapobiec, to przynajmniej złagodzić. Można przyjąć przeciwskurczowe, анальгетические leki lub te, które zawężają naczynia krwionośne.
3
Należy unikać tego, co powoduje ból. Zazwyczaj są to produkty takie jak czekolada, kawa, pomarańcze, ser i czerwone wino. Również obciąża serca jasne światło i hałas. Napraw to, aby zmniejszyć ból.
4
Zrób kompres. Niektórym pomaga przystawienie zimny kompres na kark i czoło, jak również ciasne opatrunek głowy. Można to połączyć z распариванием nóg w gorącej wodzie.
5
Odpocznijcie. Bardzo często ból przechodzi w czasie snu, więc wskazane jest, aby zasnąć. Leku z tabletek nasennych efektem, wyłącz światło (зашторьте zasłony) i otwórz okno, aby w pokoju nie było chłodu i świeżości.
6
silna, to mądrze będzie powodować wymiotów. Dzięki temu atak może przejść lub choć trochę odlać.
7
Zrób masaż. Jeśli jest możliwość, to niech to zrobi ktoś z bliskich. Ale w przypadku braku pomocników można zrobić własny masaż szyi, ramion i głowy – to przyczyni się do dobrej cyrkulacji krwi, która potrzebuje mózgu.
8
Weź naprzemienny prysznic. On prowadzi krwionośne w ton, że może złagodzić stan.
9
Skorzystaj аромамаслами. Naprawdę trzeba ciężko pracować nad tym, aby wybrać właśnie te, które pasują ci. Mają one różne działanie i różnie wpływają na organizm. W przypadku migreny w аромалампе odparowują, olej z lawendy, rozmarynu, drzewa różanego, ylang-ylang.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.