Jak usunąć шагрень

Шагрень (nierówności i „skórki pomarańczowej” na farbie) można usunąć w prosty полированием. Ale aby nie porysować samochód, polerowanie, należy wykonać poprawnie, zachowując wszystkie środki ostrożności.

Jak usunąć шагрень

Trzeba

  • – papier ścierny P2000;
  • – pasta ścierna nr 1, nr 2 i nr 3;
  • – wiertarka;
  • – polerka koło.

Instrukcja

1
Dokładnie umyć obrabianą powierzchnię. Na niej nie powinno być żadnego brudu i kurzu, w przeciwnym razie „skórka” będzie tylko drapać farbę. Papier ścierny też trzeba umyć i namoczyć. Niech ona размокнет i podda w rurkę, aby materiał ścierny stał się bardziej miękkie.
2
Delikatnie zacznij zmatowić powierzchnię. Nie naciskaj mocno na skórki, prowadź ją w jednym kierunku. Nie stosuj ruchów okrężnych. Coraz częściej patrząc na rezultat wykonanej pracy, należy zwilżyć powierzchnię i papieru ściernego. Nadmiar wody oderwij mały kawałek gumy.
3
Полируйте powierzchnię do momentu, aż stanie się gładka. Następnie dokładnie umyć samochód. Nałóż na powierzchnia robocza ścierne pasty nr 1. Do tej pasty mieć specjalny tarcza polerska (najbardziej twarde). Nasączyć go i załóż zwykłą wiertarkę.
4
Полируйте delikatnie i ostrożnie w ciągu dwóch lub trzech minut. Staraj się równomiernie obróbki powierzchni. Nie naciskaj koło do samochodu. Po polerowaniu pastą nr 1 wyczyścić przestrzeń roboczą z resztek ścierniwa i wytrzeć czystą miękką szmatką.
5
Teraz zacznij polerować samochód za pomocą pasty ściernej nr 2. Materiał ścierny w niej mniejsze, odpowiednio, pasta jest bardziej miękki. Dla niej również potrzebny jest specjalny tarcza polerska. Proces pracy jest dokładnie taka sama, jak i z pastą nr 1. Po pracy z tą polską maszyna musi kupić połysk.
6
Teraz obrobić powierzchnię samochodu najnowszej pastą nr 3. Ona nie jest ściernego, więc ten błyszczyk najbardziej miękka. Do tej pasty też potrzebny jest specjalny tarcza polerska. Po przetworzeniu farby ostatniej pastą maszyna powinna stać się bardzo błyszczące i kolorowe.
7
Jeśli po pracy na powierzchni samochodu pojawiły się ślady od polerek okrążeń, skorzystaj ze specjalnych смывками. Powinny one całkowicie usunąć te ślady. Następnie dokładnie umyć samochód, aby usunąć resztki pasty.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *