Jak ustawić sterownik kontrolera raid

Komunikat o niemożności znalezienia dyski na komputerze, pojawiające się w trakcie instalacji systemu operacyjnego, może być to spowodowane brakiem odpowiednich sterowników dla kontrolera woluminów w dystrybucji.

Jak ustawić sterownik kontrolera raid

Instrukcja

1
Poczekaj na pojawienie się wiadomości powitalnej na samym początku instalacji systemu operacyjnego i uważnie obserwować, w dolnej części ekranu, aby nie przegapić oferty „Naciśnij klawisz F6, aby zainstalować sterownik SCSI lub RAID urządzenia”. Należy zwrócić uwagę, że to zdanie pojawia się tylko na kilka sekund. Wykonaj żądaną operację. Dalej instalator będzie pracować w trybie standardowym do momentu wyjścia na ekran oferty zainstalować wymagane sterowniki.
2
Skorzystaj z przycisku funkcyjnego S i włóż płytę ze sterownikami do napędu.Ponieważ najnowsze modele wielu komputerów nie są wyposażone we wbudowany napęd dyskietek, zaleca się korzystać z wtyczki USB-FDD napęd lub wstępnie stworzyć własną płytę instalacyjną cd z plikami instalacyjnymi oraz niezbędnymi sterownikami.
3
Potwierdź wykonanie wybranego działania, naciskając klawisz funkcyjny Enter i wprowadź wybrany kontroler za pomocą klawiszy strzałek. Autoryzuj wykonanie instalacji, naciśnij klawisz Enter i poczekaj na automatyczne zakończenie procesu.
4
Upewnij się, że wbudowany układ RAID jest wyłączona w BIOS-ie (w przypadku jednego dysku SATA i chipsetu Intel z technologią RAID lub nVidia nForce3/4). W tym celu należy wybrać opcję w menu Enhanced SATA Mode w trybie BIOS (dla kart Intel) lub Disabled w menu IDE/SATA RAID Function (dla kart z chipsetami nVidia). Należy zwrócić uwagę na to, że SATA dysk musi być podłączony do чипсетному RAID kontrolera, a nie do tego, co jest zaznaczone na płytce. W tym przypadku instalacja SYSTEMU Windows może być zrealizowana bez użycia płyt z niezbędnymi sterownikami.
5
Stwórz własną dyskietkę (w razie potrzeby) z odpowiednimi sterownikami, kopiując je z dysku instalacyjnego. Umieść je w katalogu głównym partycji toma i upewnij się, że masz plik txtsetup.oem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.