Jak ustawić LPG na WAZ

Nowoczesne układy paliwowe silników pozwala na wykorzystanie gazu jako paliwa do samochodu. Przy tym w pełnym wymiarze godzin benzynowa system zasilania nadal pozostaje popytu i działa równolegle z gazu. Do prawidłowego działania LPG wymaga jego dostrajanie.

Jak ustawić LPG na WAZ

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do konfiguracji LPG, sprawdź niektóre podzespoły silnika. Kompresja w cylindrach powinna wynosić 6,5 kg/cm2. Sprawdź wszystkie świece i przewody i upewnić się w absolutnej szczelności pokarmowego.
2
Przełącz gazowy reduktor w tryb „Benzyna” i dostać samochód. Rozgrzewanie silnika do temperatury roboczej, ustawić bieg jałowy na 800 obrotów na minutę. Następnie należy włączyć reduktor w pozycji neutralnej.
3
Należy pamiętać, że kolejność regulacji LPG zależy od rodzaju dozownika. Przy двухсекционной systemie wykręcić pierwszą sekcję na „maksimum”, a drugą na „minimum”. Jedno sekcji dozownik wykręcić na „maksimum”. Wkręcić śrubę biegu jałowego do końca i zrób pięć obrotów temu.
4
Przełącz przycisk w pozycji „Gaz”, prowadzić samochód i za pomocą ssania ustawić obroty na 1500 – 1700 na minutę. Po tym całkowicie „wcisnąć” pokrętło regulacyjne, aby silnik przy wyłączonym подсосе pracował pewnie.
5
Teraz ustaw czułość reduktora gazowego. Do tego delikatnie wykręcić śrubę czułości, kiedy to przestanie mieć wpływ na obroty biegu jałowego, złóż go z powrotem, wykonując dwa obroty. Gwałtownie wciśnij pedał gazu gazu, aby sprawdzić regulację LPG. Czas reakcji silnika musi być potężny.
6
Wyreguluj śrubę dozownika w celu określenia progu, przy którym następuje zmiana obrotów. Następnie wykręć śrubę o pół obrotu. U części dozownika w podobny sposób regulowane pierwsza kamera. Podczas regulacji drugi kamery położenie śruby sprowadza się na ćwierć obrotu.
7
Poproś pomocnika, który powinien poprzez nacisk na pedał gazu ustawić obroty silnika na 3200 – 3700 na minutę. W tym czasie wkręcić na ćwierć obrotu śrubę regulacji. Powtarzaj procedurę do momentu, aż nie pojawią się spadki obrotów. Kiedy to się stanie, ponownie odkręć śrubę o pół obrotu.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.