Jak ustawić dobór drzwi

Czasami w przypadku montażu drzwi muszą zmierzyć się z tym, że grubość nowej ościeżnicy na dopasowuje się do wielkości i grubości ściany. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się korzystać z доборы. Dobór – to listwa z płyty MDF, MDF, forniru lub drewna litego. Bardzo ważne jest, aby dodatkowe deska pasuje kolorystycznie z nowej drzwiami – wtedy będziesz mieć wrażenie jednolitej konstrukcji.

Jak ustawić dobór drzwi

Trzeba

  • – dodatkowe prasowania;
  • – wiertarka;
  • – wkręty;
  • – pianka montażowa;
  • – budowlany poziom;
  • – opakowania kartonowe;
  • – piła;
  • – ruletka.

Instrukcja

1
Istnieje kilka metod instalacji добора na drzwi wejściowe. Ten sposób można zastosować, jeśli twoja ościeżnica posiada specjalny rowek.
2
Dokładnie zmierz odległość od krawędzi ściany do innych kwartału. Zaleca się, aby zrobić pomiary w kilku miejscach – to zwiększy dokładność pomiarów.
3
Rozpakuj доборную deskę. Pokroić ją na listwy odpowiedniego rozmiaru za pomocą piły. Użyj maksymalna wielkość otrzymanego przy pomiarach. Jednak w niektórych przypadkach zachodzi konieczność odciąć доборную poprzeczkę „klinem”.
4
Zbierz P-w kształcie konstrukcję i: powiesić, koncentrując się na wymiary dodatkowy kwartału.
5
Ostrożnie należy dokręcić dobór. Do tego celu zaleca się stosowanie opakowań karton – materiał ten dobrze „пружинит”. Sprawdź dokładnie stan добора względem ścian za pomocą budowlany poziom.
6
Wlać „pustki” montażową. Dodatkowe listwa nie ponosi obciążenia i, w konsekwencji, nie potrzebuje dysku mocowaniu.
7
Jeśli specjalny rowek w ościeżnicy nie ma, to można wykorzystać w inny sposób instalacji добора.
8
Należy dokładnie zmierzyć grubość otworu za pomocą ruletki. W celu zwiększenia dokładności, zrób pomiary w kilku miejscach. Zmierz ościeżnicy.
9
Pokrój доборные listwy na reiki odpowiedniej szerokości, przy użyciu piła lub „паркетку”, i delikatnie отторцуйте ich.
10
Zamocować ruletkę na skraju kwartału, zaczepiając ją. Zmierz odległość do kwartału.
11
Zmierz długość pionowych listew. Należy pamiętać, że pionowe listwy добора muszą pokrywać poziome. Dlatego przy danych wymiarach należy złapać ruletkę za krawędź ościeżnicy.
12
Załączyć najpierw pionowe, a następnie poziome доборные deski do ościeżnicy. Do tego dopasuj czołowej listwy z krawędzią dodatkowy kwartału, wyceluj i wywierć otwory montażowe. Zamocować za pomocą śrub. Dobór zainstalowana.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.