Jak ustawić bezprzegubowe wycieraczki

Kierowcy wiedzą, że od czystości przedniej szyby bezpośrednio zależy bezpieczeństwo ruchu na drodze. Czasami jednak zdarza się tak, że w czasie deszczowej pogody zwykłe szkieletowe wycieraczki nie zapewniają wystarczająco skuteczne oczyszczanie szyby, a w zimie nawet może przymarznąć do niego. Aby pozbyć się tych kłopotów, można ustawić bezprzegubowe wycieraczki, które dobrze oczyszczają szybę i pracują nawet przy silnych mrozach.

Jak ustawić bezprzegubowe wycieraczki

Trzeba

  • – zestaw kluczy;
  • – bezprzegubowe wycieraczki.

Instrukcja

1
Wybierz najbardziej odpowiednie bezprzegubowe wycieraczki. Przed tym zmierzyć długość i starych szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość ich szczotek i mocowania. Nowoczesne wycieraczki produkowane są z kilkoma wiązaniami, co bardzo ułatwia proces wyboru. Istnieją również bezprzegubowe wycieraczki z podgrzewaną wodą, które będą pracować nawet w silne mrozy. Podgrzewanie podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej lub bezpośrednio do systemu zasilania.
2
Po tym, jak podnieść wycieraczki, przejdź do wyboru miejsca, gdzie będzie produkować ich instalację. Dokładnie umyć przednią szybę samochodu i mocowania wycieraczek. Po tym usuń stare wycieraczki. Najpierw usuń z nich szczotki, do czego delikatnie odkręcić szpilki i wyjąć obudowy szczotek z mocowania. Następnie zdemontować obudowy wycieraczek i wyjąć gumowe zaślepki, które są zamknięte śruby. Wybierz w zestawie klucz, najbardziej odpowiedni do wielkości, i z jego pomocą odkręcić śruby. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ są one bezpośrednio połączone z моторчиками, które prowadzą wycieraczki w ruch. Открученные śruby i nakrętki umieścić w jedno miejsce, aby nic nie stracić, inaczej zamontować wycieraczki już nie będzie.
3
Gdy wszystkie prace przygotowawcze przeprowadzone, można przejść bezpośrednio do instalacji nowych wycieraczek. Otwórz maskę samochodu i delikatnie wsuń przewód podgrzewania wycieraczek przez otwór mocowania do komory silnika. Zamocować przewód w taki sposób, aby nie dotykał pracujących części. Następnie podłącz go przez bezpiecznik do przycisku, który obejmuje podgrzewanie lusterek bocznych lub tylnej szyby. Po zamocowaniu załóż na przewód gumowy pokrowiec, aby uniknąć jego ucierania podczas pracy wycieraczek. Po tym, umieścić gumową uszczelkę na четырехгранный bolec i załóż na niego podstawa mocowania woźny. Przymocować stelaż woźny z pomocą podkładki i śruby.
4
Po zakończeniu pracy opuść wycieraczki do przedniej szyby, zamknąć pokrywę i upewnij się, sprawdź działanie nowych wycieraczek. Jeśli będą poruszać się zbyt wolno, należy lekko poluzować śruby.
Należy zwrócić uwagę
Wycieraczki będą działać skutecznie tylko wtedy, gdy są przeznaczone do tej marki samochodu.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.