Jak zdjąć wycieraczki

Wycieraczki (wycieraczki) — mały, czasami ukryty, ale bardzo ważny element konstrukcji każdego samochodu. To właśnie dzięki дворникам kierowca ma możliwość poruszania się samochodem nawet w deszczową lub śnieżną pogodę.

Jak zdjąć wycieraczki

Należy pamiętać, że gumowe taśmy, które są na każdym wycieraczki, mogą skutecznie wykonywać swoje funkcje w ciągu sześciu miesięcy. Pole to należy wymienić, lub wszystkie, pióra wycieraczek, lub samą gumową taśmę. I w tym, i w drugim przypadku szczotki z dźwigni wycieraczek trzeba będzie strzelać. Każdy kierowca w razie potrzeby będzie w stanie zrobić to samodzielnie — zdjąć wycieraczki nie jest tak trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

  • Aby zdjąć pióro wycieraczki z dźwigni do wymiany gumowej taśmy, wystarczy odchylić ramię wycieraczki do góry i pokonywać w dół plastikowy zatrzask, który znajduje się na środkowej osi szczotki. Naciskając blokadę, należy jednocześnie lekkim ruchem ściągnąć szczotki z dźwigni i wymienić ją na nową lub wymienić w starej szczotki gumową taśmę. Do wymiany gumowej taśmy należy wyprostować klamry z jednej strony szczotki, wyciągnąć zużytą gumową taśmę i zainstalować metalowe zaczepy na nową. Przy tym gięcia powinien być skierowany prosto w dół — w stronę szyby. Teraz można wstawić nową gumową taśmę w szczotkę i zacisnąć go uchwytami mocującymi.
  • Jeśli pojawi się błąd w mechanizmie wycieraczek i wymiany potrzebuje nie pióro, a sam wahacz, musisz zdjąć wycieraczki w całości. Aby to zrobić, należy otworzyć maskę samochodu i znaleźć czarny kapturek ochronny, który znajduje się na osi dźwigni z przodu. Trzeba delikatnie podważyć i zdjąć. Pod pokrywą znajduje się nakrętka sześciokątna, należy odkręcić i zdjąć podkładkę. Sam dźwignię należy usunąć ostrym ruchem, nim zacząłem zdejmować ci go z мелкошлицевого połączenia osi wycieraczki.
  • Podczas późniejszej instalacji przykręcić ramiona wycieraczek należy w taki sposób, aby lewy wahacz znajdował się w odległości sześciu centymetrów od dolnej krawędzi przedniej szyby. Prawy samą dźwignię należy ustawić w taki sposób, aby wyciągał do dolnej oznakowania na przedniej szybie. Wszystkie prace przy instalacji wycieraczek odbywają się tylko po zainstalowaniu silnika wycieraczek w pozycji wyjściowej.
  • logo
    Kategoria:
    Naprawa i serwis

    Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.