Jak ustalić, złoto lub fałszywe

Często słyszy się o tym, że nawet zakupione w sklepie wyroby ze złota okazały się niewypałem. Aby uchronić się od przykrych niespodzianek, zachowuj się jak przezornie i znający swoje prawa kupujący. To pomoże bez problemu zwrócić produkt do sprzedawcy, jeśli okaże się fałszywy.

Jak ustalić, złoto lub fałszywe

Trzeba

  • – roztwór octu (3% lub 9%);
  • – аптекарские wagi;
  • – lapis-ołówek;
  • – jod;
  • – magnes.

Instrukcja

1
Oddaj złoty produkt na badania. Właściwie jest to jedyny i najbardziej niezawodny sposób weryfikacji. Wszystkie pozostałe dają względny i niedokładne wyniki.
2
Nie kupuj złota na rynkach i w kioskach, prawdopodobieństwo kupić podróbkę w takich miejscach wyżej. Poza tym, trudno będzie odzyskać swoje pieniądze, jeśli po zakupie badanie wykryje fałszerstwo.
3
Znajdź specjalistyczny salon jubilerski, który współpracuje z polskimi lub zagranicznymi producentami biżuterii i kup złoto tam. Należy zachować ostrożność przy zakupie. Znajdź obraz próbki i piętno producenta. Sprawdź złoty produkt, musi ono być równie dobrze przetworzone ze wszystkich stron.
4
Skorzystaj z domowych sposobów weryfikacji. Nałóż na powierzchnię złotego wyroby trochę jodu. Odczekaj trzy minuty i zetrzyj jod szmatką. Na powierzchni tej złota nie będzie śladu.
5
Sprawdź za pomocą magnesu: on nie jest w stanie wyciągnąć złoto. Należy pamiętać, że jest to bardzo ostry sposób: brąz, miedź oraz aluminium też nie магнитятся, ale są one znacznie łatwiejsze do złota. Jeśli masz prawdziwe złoto tej samej wagi, jak i to, autentyczność którego chcesz zainstalować, to można to sprawdzić, porównując ciężar.
6
Umieść złoty produkt w occie (stężenie nie jest ważna, to może być jak 3% i 9%). Trochę poczekaj i obserwuj, nie przyciemni czy produkt. Jeśli tak się stanie, to fałszywe złoto.
7
Kup w aptece lapis-ołówek (stosuje się go po to, aby zatrzymywać krew). Zwilż złoto wodą i narysuj ołówkiem niewielką taśmy. Jeśli na metalu pozostaną ciemne plamy, to nie jest prawdziwe złoto.
8
Weź złoto tej samej próbki, w którego autentyczności nie ma wątpliwości, na pewno masz to. Porównać oba produkty wizualnie. Narysuj na twardym, ale податливому materiału pasek najpierw jednym produktem, potem innym. Porównać odciski – powinny być identyczne (ta metoda nie nadaje się, jeśli masz złoto różnej próby, tak jak wtedy odciski będą się różnić).
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *