Jak ustalić usterka pompy

Wodna pompa jest nowa, zapewniająca cyrkulację płynu w układzie chłodzenia samochodu. W przypadku awarii pompy wodnej silnik samochodu szybko się przegrzewa i gotować. Wczesne wykrywanie problemów pompy daje właścicielowi pojazdu możliwość przygotować się do jej „śmierci” i kupić zapasowy nowa.

Jak ustalić usterka pompy

Instrukcja

1
Przegrzanie silnika samochodu jest jednym z możliwych wskaźników uszkodzenia pompa pompy. Wraz z innymi przyczynami, przegrzanie silnika, często jest związana z usterką pompy wodnej, defektem jego pasa napędowego lub uszkodzeniem wirnika.
2
Jeśli podczas jazdy strzałki wskaźnika temperatury są powyżej średniej oznaczenia, należy włączyć „pieca” maszyny na całą moc. Wybierz miejsce, w razie potrzeby перестроившись, i zatrzymać pojazd. Wyłączyć silnik i dotknij radiator. Jeśli jest ciepły, to najprawdopodobniej pompa samochodu jest uszkodzony. Aby się o tym przekonać ostatecznie, należy dotknąć pasek napędowy pompy. Jeśli jego temperatura jest wyższa niż zwykłego, można mówić o tym, że usterka ustalona.
3
Innymi objawami uszkodzenia pompy wodnej samochodu jest pojawienie się nadmiernego szumy i zapachu cieczy obróbkowej z pod maski.
4
Niedostateczna cyrkulacja płynu chłodzącego też świadczy o uszkodzenie pomp wodnych. Do szybkiej diagnostyki zaleca się uruchomić silnik samochodu na wolne obroty. Przytrzymaj palcem, a następnie zwolnić górny wąż chłodnicy. Jeśli wodna pompka jest sprawna. to poczujesz impuls płynu chłodzącego.
5
Postaraj się określić w dotyku luz łożyska pompy. Do tego lekko obracaj wał, trzymając się za wentylator. Duży luz świadczy o obecności uszkodzenia łożysk.
6
Również zdiagnozować usterkę pompa pompy można za pomocą zwykłego białego papieru. Rozłożyć pod autem arkusze i zostawić je na noc. Rano należy sprawdzić, czy papier – jeśli jest mokra, to świadczy to o nieszczelności pompy. Zielone plamy na arkuszach mówią o wycieku płynu chłodzącego.
7
Należy pamiętać, że wodnistego pompę zaleca się wymieniać po przebyciu około 90 000 km.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *