Jak ustalić różę wiatrów

Uważa się, że różę wiatrów wymyślili żeglarze, którym trzeba było znać cechy warunków pogodowych do nawigacji. Te informacje pomogły zrozumieć, kiedy najlepiej zacząć pływanie, aby wiatr był wiatrem. Wykres w kształcie róży i teraz stosowane przy projektowaniu i budowie.

Jak ustalić różę wiatrów

Trzeba

  • Dane z obserwacji o kierunku wiatru w badany okres czasu, papier, ołówek, linijka, gumka.

Instrukcja

1
Narysuj dwie osie współrzędnych. Meteorolodzy prowadzą zapisy na 8 lub 16 румбам. W zależności od tego, jak szczegółowe zostały nadzoru nad kierunkiem wiatru, zbudować jeszcze dwie lub sześć osi. Jeśli użyto 8 shotera (północ, północny-wschód, wschód, południowy wschód, południe, południowy zachód, zachód, północny-zachód), dodaj dwie osie pod kątem 45 stopni do dwóch pierwszych.
2
Skonstruuj symetralne do получившимся narożników 45 stopni, gdy obserwacje prowadzono przez 16 румбам. Oznacza to, że jeśli wziąć pod uwagę i bardziej precyzyjne kierunku północno-północny-wschód, wschód-północny-wschód, południowy-zachód, itp.), konieczne jest przeprowadzenie jeszcze dwie linie.
3
Odłóż na zawsze już wybudowanym 8 osiach te same odcinki i połączyć je liniami. Znajdź środek każdej z nich i przez ten punkt i centrum rysunku narysuj prostą. Były jeszcze cztery osie współrzędnych. Zetrzyj linie pomocnicze.
4
Przeanalizuj dane z obserwacji. Oblicz, jaka ilość dni wiał wiatr każdego zarejestrowanego kierunku. Możliwe, że w danej miejscowości masy powietrza pochodzą z przykładowych stron świata. To znaczy, że róża wiatrów będzie wyraźnie wyrażona.
5
Odłóż na przygotowanych osiach współrzędnych wyniki swoich obliczeń w skali. Zazwyczaj, róża wiatrów jest rysowany na określony czas: miesiąc, kwartał, rok. Im większa częstotliwość, tym mniejsza musi być skala. Na przykład, jeśli buduje się wykres za miesiąc, to za sztukę może być przyjęta komórka 5 mm.
6
Jeśli robisz średni roczny harmonogram, to jeden dzień może oznaczać jeden milimetr. Zapoznać innej skali, który pasuje do twoich potrzeb. Zmierz na każdej osi jest liczba jednostek, ile dni wiał wiatr z tego kierunku.
7
Połącz zaznaczone punkty liniami. Wykonane postać i jest różą wiatrów dla tego terenu za wybrany okres czasu. Strona światła, dokąd występuje największy odcinek, charakteryzuje przeważający kierunek dla mas powietrza.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.