Jak urządzić dziecięcy dziennik w przedszkolu

Pamiętnik – to obowiązkowy atrybut uczniowski. Zawiera on rozkład zajęć, tam wystawiane są oceny ze wszystkich przedmiotów w celu zapoznania się z nimi rodziców. Pamiętnik dzieci, uczęszczających do przedszkola, nawiązują do innych celów. Na jego stronach miejsce аппликациям i rysunków, гербариям zebranych podczas spaceru, opisów sukcesów dziecka itp.

Jak urządzić dziecięcy dziennik w przedszkolu

Instrukcja

1
Aby utworzyć dziennik przedszkola, potrzebował album z 36 arkuszy zwykłego białego papieru. Na okładce albumu przyklej zdjęcie dziecka, napisz imię, nazwisko, numer grupy, imię i nazwisko rodowe wychowawczyni.
2
Na wewnętrznej stronie okładki napisz plan dnia dziecka w przedszkolu. Oczywiście, czytać maluszek jeszcze nie potrafi. Znaczy, trzeba zaznaczyć wszystkie etapy obrazkami. Można je narysować samemu, jeśli ma talent. Lub wyciąć z dziecięcych czasopism. Obok posiłkiem trzymać płytę lub łyżkę. W pobliżu ciche godziny – łóżeczko lub poduszkę itp.
3
Pozostałe albumowe arkusze zostaw dla kreatywnych zajęć dziecka. Tam można wklejać aplikacje, rękodzieła z papieru, piękne, suszone kwiaty i liście. Koniecznie podpisuj na stronach, kiedy powstał dzieło lub montowane zielnik.
4
Zrób razem z dzieckiem piękne zakładki z tektury lub kolorowych sznurowadeł. Można je przykleić na okładce lub przymocować zszywaczem. Zakładkami dziecko będzie wskazywał na swoje ulubione kreacje i zawsze będzie w stanie szybko znaleźć je w albumie.
5
Zostaw miejsce w albumie do zdjęć dzieci matinees. Zrób w arkuszu cztery szczeliny w taki sposób, aby można było wstawić zdjęcie. Przeciągnij zdjęcia markery lub przyklej obok zdjęcia – kwiaty, zabawki, kulki. Na Nowy rok załączyć obok niego boże narodzenie gałązka lub dodać ramkę z waty, posypane jej błyskotki – to wygląda jak śnieg.
6
Szczególną uwagę należy zwrócić na urodziny dziecka. Do tego święta można zostawić w albumie cały obrót. Na jednym arkuszu umieścić zdjęcia. Na drugim poproś dzieci, które chodzą z dzieckiem w jedną grupę, narysować solenizantowi coś na pamięć. Obok każdego zdjęcia podpisz imię i nazwisko.
Porada
Użyj w wystrój dziecięcego pamiętnika taśmę, akrylowe, koraliki. Wtedy album będzie przestrzennego i bardzo piękne.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.