Jak uprawiać warzywa w szklarniach

Surowe zasady uprawy warzyw w szklarni nie ma, jest tylko pewne zalecenia. Tutaj można śmiało eksperymentować. Wiadomo na przykład, że niektóre kultury źle żyjący ze sobą z powodu różnych wymagań uprawowych. Ale znając niektóre tajemnice, ten problem można rozwiązać.

Jak uprawiać warzywa w szklarniach

Instrukcja

1
Szklarnie są przenośne i stacjonarne. Przenośne szklarnie są dobre, że można łatwo przenieść w razie potrzeby na nowe miejsce, że czasami trzeba, tak jak wiele lat rozwijać kulturę w jednym miejscu, to gleba „spracuje”, mogą wystąpić różne niebezpieczne choroby, co prowadzi do zmniejszenia plonów. W stacjonarnych szklarniach trzeba пропарить lub całkowicie zmienić ziemię. Jeśli to możliwe, zrobić to można, w związku z jakichkolwiek powodów, nie masz, to na dwa tygodnie przed sadzeniem roślin, przesuń dezynfekcję gleby. Aby to zrobić, użyj однопроцентный roztwór nadmanganianu potasu lub трехпроцентный roztwór нитрафена. Można stosować w wiosennych szklarniach biopaliwa. Na разогретое biopaliwa wsypać żyzna warstwa ziemi i sadzić rośliny.
2
Uprawiać warzywa w szklarniach problemu. Karłowate odmiany pomidorów to określone z dokładnością do 30 centymetrów, między rzędami odwrót 50 centymetrów. Загущенная lądowanie zmniejsza produktywność. Rośliny posadzone w rzędach z północy na południe. Jeśli sadzonka jest normalna, nie переросшая, zabrać ją pionowo, porośnięte – skośnie, bo właśnie w tej pozycji będą powstawać dodatkowe korzenie. Po wylądowaniu natychmiast wlać sadzonki ciepłą wodą. Przywiąż rośliny do kraty lub кольям. Regularnie usuwaj stepsons.
3
Papryka i bakłażan to określone w starszym wieku. Gdy sadzonki ciepłolubnych roślin dorasta, sadzić rzodkiewki, cebulę i zioła jako pośredni kulturę. Aby pomidorów i bakłażana lepiej są powiązane owoce – powietrze w szklarni musi być sucha. Do tego ich sadzenia w pobliżu drzwi lub w pobliżu wentylacji. Papryka wymaga dużo światła, jak i bakłażan, poza tym z nim problemów nie ma.
4
A ogórki nie lubią przeciągów, więc umieścić je z dala od drzwi i wloty. U ogórków trzeba szczypta powrotem boczne pędy, aby pobudzić wzrost głównego pnia, ponieważ właśnie na nim powstają owoce. Nie wolno dopuścić, aby wahania temperatury były zbyt ostre. Dla zapobiegania korzeniowej i zgnilizny posypać łodygi węglem drzewnym. Regularnie paść rośliny nawozami.
W ogóle uprawiać warzywa w szklarniach bardzo ciekawe. Do tego wyhodowane własnoręcznie ekologiczne, naturalne produkty zawsze będą doskonałym dodatkiem do twojego stołu.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.