Jak rozmnażać sosnę

Sosna – to wiecznie zielone drzewo iglaste z rodziny Pinaceae. Ponad 100 odmian sosny rozmnażają się za pomocą nasion, sadzonek lub szczepienia, które nie zawsze daje pozytywne rezultaty, dlatego w hodowli nie jest używany lub jest używany dość rzadko.

Jak rozmnażać sosnę

Trzeba

  • – nasiona;
  • – trociny;
  • – płynne kompleksowe nawozy mineralne;
  • – piasek.

Instrukcja

1
Aby odtworzyć sosnę, przygotowując swoje sadzonki, высевайте nasiona na mokre trociny lub piasek. Высеянные nasiona w ziemi mogą zniszczyć gryzonie, dlatego najlepszym wynikiem jest hodowla sadzonek w szkółce i przesadzanie do gruntu przez jeden rok po wschodach.
2
Nasiona pęcznieją w ciągu 45 dni, po czym można je sadzić w odległości 80х80 patrz Po posadzeniu posypać nasion glebą i прикатайте za pomocą prowizji.
3
Jeśli będziesz wykonywać siew bezpośrednio w otwartym terenie, высевайте nie opuchnięte nasiona w dobrze przygotowaną glebę na głębokość 3 cm, dokładnie ubić uprawy, замульчируйте trocinami lub próchnicy, wlać. Należy uważać, aby rośliny były zawsze wilgotne. Przy takim sposobie sadzonki pojawią się na 45 dni później, niż po stratyfikacji.
4
Siew można produkować późną jesienią lub wczesną wiosną. Przy wiosennym siewie można produkować nawarstwianie, podczas jesiennego siewu nasiona muszą być suche.
5
Posadzone sadzonki na stałe miejsce w wieku 1 roku, w odległości 2,5×3 metry. Sosna światło-kochający drzewo, dorasta do 45 m, średnica pnia osiąga do 1,5 m wysokości, więc zbyt częste lądowania będą tworzyć silną затененность fazy.
6
Pielęgnacja polega na karmienie kompleksowe nawozy, które są wymagane tylko przez pierwsze dwa lata. Jak tylko sadzonki wystarczająco daj się silniejsza, nie wymaga absolutnie żadnego opieki.
7
Sadzonki można nie tylko rozwijać samodzielnie, ale i kupić w szkółce, gdzie hodowcy wyprowadzają różne gatunki sosny: кедровую, czystą, górską, biologiczną opartą, czarną, wietnamie, Weymouth, dekoracyjne.
8
Do rozmnażania przez sadzonki użyj gałęzie, kwiaty cięte, z dolnej części dorosłego drzewa. Umieść je w słaby roztwór kompleksowych nawozów mineralnych. Do roztworu dodać na 10 litrów wody, 1 łyżka nawozów płynnych.
9
Przez 4 tygodnie posadzone sadzonki na stałe miejsce. Rozmnażanie z sadzonek nie zawsze daje pozytywne rezultaty, ponieważ korzeni może nie zostać wyświetlony, dlatego przy masowej hodowli jest używany tylko wysiew nasion.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.