Jak zrobić łóżka

Wiosną ogrodnicy zaczynają wyposażyć łóżka. Aby plon był dobry, można zrobić wysokie łóżka. Są one cieplejsze niż zwykłe, na nich można na 2-3 tygodnie przed sadzić warzywa. Na takich łóżkach łatwy w obsłudze, tak i wyprodukować wysokie łóżka nie jest bardzo trudne.

Jak zrobić łóżka

Instrukcja

1
Wybierz odpowiednie miejsce do łóżka. Powinno być dobrze oświetlone, nie znajdować się na przeciągi. Wtedy lozko lepiej i szybciej się rozgrzeje wiosną i plon dojrzeje wcześniej. Lepiej kierować ściółki z wschodu na zachód. Jej długość może być każdy, a szerokość – nie więcej niż pół metra. W takim przypadku w ogródku będzie wygodny w obsłudze.
Jak zrobić łóżka
2
W tym, miejscu, gdzie będzie znajdować się lozko, zdjąć wierzchnią warstwę ziemi. Na dno łóżka położyć siatkę drucianą, chroni warzywa przed gryzoniami. drzewa, trzeba go od środka ułożyć trwałą folią: aby nie гнило. W celu wykluczenia wzdęcia ścian, należy ściągnąć je w kilku miejscach drutem.
Jak zrobić łóżka
3
Wypełnij „box” różnymi resztkami roślinnymi. Nadają się trociny, liście, gałęzie, skośny trawa lub kora… Można umieścić cienki karton, resztki żywności, – wszystko to, co gnije. Następnie ostrożnie wlać wodę powstałą masę. Z góry posypać grubą warstwą żyznej ziemi i zgnił kompostu – około 30 cm lub więcej. Nasz lozko gotowa.
Jak zrobić łóżka
Porada
Można wykonać do łóżka dodatkowe надставные zderzaki. Wtedy z góry będzie można mocować folię i w okresie всхода nasion zamieniać ściółki w kiełki.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.