Jak rozwijać duże pomidory

Początkujący ogrodnicy-ogrodnicy, niestety, nie mogą osiągnąć oczekiwanego wszystkie uprawy pomidora jak by się nie starali. A jak miło się zebrać wczesnym rankiem z własnego łóżka błyszczące i dojrzałe pomidory, które różnią się swoim niepowtarzalnym smakiem. Ale wyhodować duże pomidory nadal możliwe.

Jak rozwijać duże pomidory

Trzeba

 • – szuflady;
 • – марганцовка;
 • – sól;
 • – nasiona;
 • – микроудобрения;
 • – навозный próchnicy;
 • – ziemia torf;
 • – nizinny torf;
 • – superfosfat;
 • – нитроаммифос;
 • – калимагнезия;
 • – popiół;
 • – folia;
 • – gruby drut;
 • – obornik.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą należy dobrać ten odmiana pomidora, którego owoce charakteryzują się dużymi rozmiarami. Istnieje ich wiele, dlatego należy zwrócić się o poradę do sklepu, gdzie doświadczony sprzedawca pomoże dobrać odpowiedni gatunek. Przed zakupem nasion należy dokładnie zapoznać się z instrukcją sadzenia i uprawy tego gatunku pomidorów. Zdrowa i wysokiej jakości sadzonki pomoże uzyskać duże owoce we wczesnych stadiach.
2
W końcu stycznia przystąpić do przygotowania nasion. Aby rozpocząć, należy je wygrzać w temperaturze 50-60 stopni. Następnie umieść je w pojemniku z wcześniej przygotowanym roztworem soli 3% i dokładnie wymieszać. Do siewu należy używać tylko te nasiona, które osiadły na dnie, всплывшие nasiona można utylizować, są puste. Moczyć odpowiednie nasiona pomidora w słabym roztworze nadmanganianu potasu na dwadzieścia minut.
3
Przepłukać nasiona i wysuszyć w ciągu godziny w temperaturze pokojowej. Rozpuścić w dwóch i pół litrach wody четвертинку tabletki mikroelementów. i ponownie moczyć nasiona na dwanaście godzin. Następnie w ciągu dwunastu dni odbywa się hartowanie. Dla tego trzymać nasiona przez dwanaście godzin to w temperaturze pokojowej, przy temperaturze -1-2 stopnie. Teraz można przystąpić do sadzenia w skrzynkach.
4
Mieszanka ziemi powinna składać się z навозного próchnicy, darni i низинного torfu (wszystkie w równych proporcjach – w ведру). Wypełnij mieszanina następujące nawozy: 200 gramów podwójnego superfosfatu, 100 gram нитроаммифоса, 100 gram калимагнезии i 1,5 litra popiołu pozostałego po spaleniu natki pomidorów. Wypełnij pola przygotowanym składem i zrób płytkie dołki (warstwa ziemi nie powinna przekraczać 6 centymetrów, w przeciwnym razie może закиснуть), w które włożyć nasiona, posypać ziemią i lekko zwilżyć. Okładka pudełka folią i umieścić w ciepłym miejscu, temperatura powinna wynosić 25-28 stopni. Podlewamy rośliny rano i wieczorem.
5
Raz na dwanaście dni podlewamy sadzonki słabym roztworem nadmanganianu potasu. Gdy na siewkach pojawią się cztery ładne listki, przenieść je w papierowe pojemniki, których rozmiar powinien wynosić 10х12 centymetrów.
6
W końcu kwietnia przystąpić do высаживанию sadzonek w otwartym terenie. Glebę należy przygotować z wyprzedzeniem: разрыхлите żelaznymi prowizji i przykryć czarną folią. W przeddzień tych czynności dokonać w ziemię, nawozy mineralne: 20 gramów siarczanu amonu, 30 gramów нитроаммофоса, 20 g siarczanu potasu i 20 gramów калимагнезии (na jeden metr kwadratowy). Kopać działkę.
7
Lozko musi składać się z czterech rzędów, szerokość przejścia – pół metra. Wykopać dołki o głębokości trzydziestu centymetrów i dokonaj mieszanka z kurczaka miotu (pół litra miotu na dwa litry wody). Posadzone sadzonki wraz z bryłą ziemi, aby nie uszkodzić korzeni. Następnie wlać rośliny i umieścić łuku z grubego drutu przez co 50-60 cm.
8
Jeśli w okresie kwitnienia rozpoczną się długotrwałe deszcze – pokrycie łóżka folią, pociągając go na łuku. Każda roślina tworząc w jeden wynikają z trzema pąkami, usuwać zbędne stepsons, dopóki nie stworzy się żniwa w ostatnim kwiatostanie. Następnie zrób twórcę – odciąć wierzchołki. Za trzy tygodnie do dojrzewania owoców zrób głównego nawozów, przewaga w ziemi potasu i fosforu przyspieszy dojrzewanie owoców. Wlać pomidory dużą ilością wody co najmniej raz na cztery dni, to wystarczy do dobrego wzrostu. Użyj do tego отстоявшуюся wodę, ale w żadnym wypadku nie jest zimno. W najbliższym czasie was порадую wymiary i ilość uzyskiwanych plonów.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.