Jak sadzić pomidory

Pomidory i ogórki są najbardziej ulubionymi warzywami w naszym pasie. Ojczyzna rośliny znajduje się w odległej Ameryce, a przez ostatnie tysiąc lat to nie dostosowanego do naszych warunków, dlatego hodowla pomidorów wymaga szczególnego podejścia ze strony ogrodnika.

Bierz do sadzenia tylko zdrowe nasiona regularne kształty

Trzeba

  • – Nasiona pomidorów
  • – Zasobniki
  • – Ziemia
  • – Torfowe doniczki

Instrukcja

1
Pomidor lubi słońce, im więcej ciepła i światła otrzyma roślina, tym większe, smaczniejsze i jaśniejsze będą jej owoce. Nasze lato krótko, więc sadzić pomidory należy rozpocząć, gdy jest ciepło i nie pachnie. Sadzonki pomidorów gotowa do lądowania w grunt w wieku 50-60 dni. Jeśli masz zamiar sadzić rośliny w końcu maja, więc już w marcu trzeba zacząć высеивать nasiona.
2
Bierz do sadzenia tylko zdrowe nasiona regularne kształty. Moczyć odciski na noc w ciepłej wodzie, po czym zawiń je w wilgotną gazę lub ściereczkę i co 12 godzin należy sprawdzać, o którym nikt nie wiedział czy oni. Jak tylko zaczną проклевывать pierwsze kiełki z nasion, высевайте pomidory w zasobniku. Licz tak, aby każda roślina stanowiły 2-3 cm kwadratowych ziemi. Dobrze polać ziemię, ułożyć na niej kiełkującego nasiona, posypać centymetrową warstwą suchej ziemi.
3
Na drugi dzień zaczną проклевываться pierwsze kiełki. Zadbaj o dobrym świetle, w ciemności rośliny zaczną się wydłużać w poszukiwaniu światła, ich cała moc pójdzie w długą, ale kruche łodygi, korzenie sam system pozostanie słaba, dobrych zbiorów od takich chudziny nie dostaniesz. Na noc zamykać w pomieszczeniu wszystkie okna zasłony zaciemniające, bez dostępu światła od lamp, księżyca i innych źródeł do sadzonek. Inaczej kiełki będą sięgać po nocach do tego bezużyteczne jaw, że pójdzie im tylko zaszkodzić.
4
Kiedy wzejdą wszystkie pędy, należy trochę hartować sadzonki. To pomoże trochę wstrzymać jej wzrost i przyczyni się do wzmocnienia systemu korzeniowego. Wynieście wszystkie tace i pojemniki w chłodnym miejscu, gdzie temperatura w dzień będziemy się trzymać na poziomie 16-18 stopni, a w nocy może spaść nawet do 8°C. Pierwsza hartowanie powinna trwać nie dłużej niż tydzień, ale i bardziej dorosłe rośliny trzeba będzie potem okresowo znieść na kilka dni w chłodne.
5
Po edukacji czwartego arkusza warto usiąść pomidory w poszczególnych garów. Lepiej wziąć do tych celów torfowe doniczki, które można sadzić w ziemi wraz z roślinami. To nie tylko zachowa system korzeniowy pomidorów, ale i удобрит gleby. Przy пересаживании w doniczkach, wyciąć dziurkaczem na dole część grzbietu. Proces ten nazywany jest пикированием i przyczynia się do tego, że korzenie rośliny zaczynają rosnąć szerokości, co sprawia, że помидорные krzewy są jeszcze bardziej wytrzymałe.
6
Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, to do momentu lądowania w grunt dostaniesz mocną sadzonki, z których wyrosną zdrowe plonowanie krzewów.
Porada
W szklarni pomidory można sadzić znacznie wcześniej, niż w otwartym terenie, a to oznacza, że roślina będzie owocować dłużej.

logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *