Jak sadzić ziemniaki

Ziemniaki – drugi chleb. W Rosji jest w każdym ogrodzie. Ale jak prawidłowo sadzić ziemniaki, aby uzyskać dobre plony? Tutaj ma swoje niuanse.

Jak sadzić ziemniaki

Instrukcja

1
W połowie kwietnia zacznij проращивать ziemniaki. Aby bulwy lepiej прорастали, należy je złożyć w plastikowe worki po 50-80 sztuk i umieścić w dość ciepłe, oświetlone pomieszczenie. Wkrótce ziemniaki zacznie dawać kiełki i nawet ubocznych korzenie. Sadzić ziemniaki zwykle zaczynają się gdy kwitną brzoza. To znaczy, że ziemia jest wystarczająco nagrzana.
Jak sadzić ziemniaki
2
Kiedy nadejdzie czas sadzenia ziemniaków, kopać pole, aby ziemia stała się luźna. Forma bruzdy na polu o wielkości 10-12 cm Odległość między nimi musi być około 70-80 cm Bruzdy można zrobić бороздовиком, wszelkich podręcznymi narzędziami, nawet nogami.
Jak sadzić ziemniaki
3
Umieszczać w bruzdy nasienne bulwy kiełkami w górę. Odległość między bulwy powinna wynosić 30-35 cm To które wyrosły krzewy będą rozwijać się swobodnie i daje dobre plony. Po tym, jak wszystkie ziemniaki ułożona w bruzdy, należy przysypać ją ziemią. Lepiej zrobić to nie łopatą i grabiami. Powinno być równe polu, bez grzbietów – pojawią się podczas окучивании. Ziemniaki znajdzie się w ziemi na głębokości 6-10 cm, to pozwoli jej lepiej nagrzewać.
Jak sadzić ziemniaki
4
Góry nad картофелинами umieścić nawóz – kompost, zgnił obornika, torfu, popiół, nawozy mineralne. Gdy zacznie padać, to one znajdą się w ziemię i będą zasilać bulwy. Rzecz w tym, że kiełki ziemniaków ciągną w górę, i korzenie pojawiają się właśnie nad tym powiązane. Dlatego otrzymają wystarczającą ilość składników odżywczych.
Jak sadzić ziemniaki
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *