Jak uprawiać kapustę pekińską

Chińską kapustę można nazwać nowym dla naszego kraju warzywo, który jest dostępny w sprzedaży. W swej wartości odżywczej ona wcale nie jest gorsza od zwykłej kapuście, i można nawet powiedzieć przewyższa swoje korzystne i właściwości leczniczych. Rozwijać chińską kapustę być może i na własnej działce.

Jak uprawiać kapustę pekińską

Instrukcja

1
Zanim wsadzić chińską kapustę, trzeba wyhodować sadzonki. Kiełkowanie nasion następuje dość szybko, liścienie zaczynają się ujawniać już za cztery dni (w temperaturze 20 stopni). Kapusta pekińska jest bardzo wrażliwa na mrozy, ale też nie toleruje silne upały, pod wpływem którego powstaje kwiatowy macierzystych. Optymalna температуря do uprawy tego warzywa – +15-20 stopni, potrzebna jest stała wilgotność.
2
Przygotuj glebę. Najlepsze poprzedników uważane za dyni, rośliny strączkowe, ziemniaki, pomidory, ziarna i cebulę. Aby uzyskać wczesne zbiory, wybierz obszar z gleby lekkiej, szybko się rozgrzeje na wiosnę. Gdy ziemia odwilż (w kwietniu), wpłać na zbiornikami z jesieni próchnicy ściółki popiół i прорыхлите.
3
Sadzonki do uprawy powinna mieć trzy-cztery dobrze rozwiniętych liści i być w wieku dwóch-trzech tygodni. Odległość między рассадой powinna wynosić 20-30 cm między rzędami – 45 centymetrów. Cechą chińskiej kapusty jest skłonność do choroba błon śluzowych i układu krążenia бактериозами, szczególnie w przypadku uszkodzenia systemu korzeniowego. Dlatego mile widziane bezpośredni wysiew nasion do gruntu pod film schronienie.
4
Pielęgnacja polega na usuwaniu chwastów i utrzymanie gleby w stanie sypkim, podlewanie w tym musi być umiarkowane. Paść chińską kapustę tylko raz za cały okres wzrostu pokrzywy (jak tylko pokrzywa trochę podrośnie, rozerwać i użyj w postaci dokarmiania).
5
Kapusta pekińska jest скороспелой kultury, przy uprawie arkusza odmiany w gruncie tworzą gniazda w ciągu 40 dni, кочанные – za 60-70 dni. W miarę wzrostu i zamykania liści, możliwość cięcia co druga roślina do codziennego picia i przygotowywania przydatnych sałatek.
6
Niezależnie od wyboru sposobu uprawy kapusty pekińskiej – рассадный lub sadzenia, nie wolno zwlekać z tym do ostatecznego formowania głowy, pojawienia się łodygach i początku стрелкования rośliny. Możliwość cięcia sałaty do końca czerwca (25-30 liczby).
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.